Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe

Fax   - 13 432 30 82
Strona: www.999krosno.pl
Dyrektor - lek. med. Andrzej Jurczak

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej w rozumieniu ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki  zdrowotnej (Dz. U. z 2007 Nr  14, poz. 89 ze zm.).
Jednostka powołana została w dniu 18 grudnia 1998 r., a jej siedziba znajduje się w Krośnie przy ul. Grodzkiej 45.
Organem założycielskim Pogotowia jest Powiat Krośnieński, który sprawuje nadzór nad jego działalnością.
Obszar działania Pogotowia Ratunkowego obejmuje miasto Krosno oraz gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz Zdrój, Jaśliska, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Rymanów i Wojaszówka.
Do podstawowych zadań Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie należy:
-  udzielanie bezzwłocznej pomocy medycznej w miejscu zdarzenia osobom, które uległy wypadkowi lub nagłemu zachorowaniu stanowiącemu stan zagrożenia życia przez zespoływyjazdowe S i P Państwowego Ratownictwa Medycznego,
-  dokonywanie  przewozu chorych przez zespoły  transportu medycznego na zlecenie lekarzy  POZ w dni robocze od godz. 8.00 do godz. 18.00,
-  dokonywanie przewozu chorych w sytuacjach, kiedy stan pacjenta wymaga transportu pod opieką zespołu medycznego SPPR na zasadach określonych    przepisami,
-  organizowanie doraźnej pomocy w razie  klęsk żywiołowych, katastrof i innych sytuacji masowych zagrożeń,
-  udzielanie ambulatoryjnej doraźnej pomocy stomatologicznej:
Od 1 sierpnia 2016 r. ambulatorium stomatologiczne zostaje przeniesione do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie ul. Korczyńska 57.

UWAGA !
Informujemy, że  świadczenia  w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców  miasta Krosna oraz powiatu krośnieńskiego zabezpiecza:-  Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie.
    Punkt przyjęć pacjentów zlokalizowany jest w siedzibie Szpitala
    Krosno, ul. Korczyńska 57,  tel. 13 43 78 564
-   NZOZ  VIVA  Dukla,  tel. 13 43 31 702

INNE  USŁUGI SPPR
Transport sanitarny – płatny
W ramach działań w zakresie transportu sanitarnego Pogotowie  Ratunkowe realizuje również  transporty odpłatne na zlecenie pacjentów. Pacjenci pragnący skorzystać z usług w tym zakresie proszeni są o kontakt z Dyspozytorem Medycznym Pogotowia tel. 13 432 02 22 celem uzyskania informacji o możliwości realizacji i kosztach danego transportu.

W stanach zagrożenia zdrowia i życia

DZWOŃ -   999 lub 112

W zdarzeniach, w których dochodzi do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, procedura zgłoszenia powinna być następująca:
• osoba wzywająca łączy się bezpłatnie z telefonu stacjonarnego z numerem alarmowym 999 lub z komórkowego na 112  co powoduje skierowanie połączenia do Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej, gdzie wzywający powinien w miarę dokładnie odpowiedzieć na pytania zadawane przez dyspozytora przyjmującego zgłoszenie.
Istotnym jest zachowanie spokoju w momencie przekazywania informacji o zdarzeniu
• osoba wzywająca pomocy powinna pozostać na miejscu zdarzenia do momentu przybycia  zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie poinformować  o sytuacji, podjętych działaniach z zakresu pomocy przedlekarskiej oraz  wykonywać polecenia członków zespołu ratunkowego.

Informujemy, że świadczenia w zakresie: ambulatoryjnej doraźnej pomocy stomatologicznej realizowane dotychczas w Gabinecie Stomatologicznym w siedzibie Pogotowia Ratunkowego w Krośnie ul. Grodzka 45 zostaną z dniem 1 sierpnia br. o godzinie 7:00 zakończone zgodnie z podpisaną umową z NFZ Rzeszowie.
Nowym realizatorem umowy na w/w świadczenia będzie od dnia 1 sierpnia br. od godziny 19:00 (poniedziałek) Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie w siedzibie Szpitala przy ulicy Korczyńskiej 57.
Gabinet Stomatologiczny będzie czynny jak dotychczas tj. w dni powszednie od godz. 19.00 do godz. 7.00 w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy - całodobowo.

• Nasz Powiat 5 2017