Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaSzlak rowerowy został zrealizowany w ramach projektu pn. „Beskidzkie Muzea – transgraniczny szlak rowerowy. Celem projektu jest wzmocnienie możliwości rozwoju turystyki w powiecie krośnieńskim i przygranicznych powiatach słowackich.
Partnerami projektu byli: Lokalna Organizacja Turystyczna „Beskid Niski” w Krośnie, Gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz Zdrój, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Rymanów, Wojaszówka, Krosno, Urzędy Obwodowe Okresów: Świdnik, Stropkow i Humenne.

Trasa rowerowa tworzy pętlę opartą o 21 obiektów muzealnych o randze światowej (Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Muzeum Andy Warhola w Medzilaborcach, Muzeum Podkarpackie w Krośnie), krajowej (Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Wojskowe i Muzeum Kultury Ukraińskiej w Świdniku: 3 placówki, Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, Muzeum Zamkowe na Kamieńcu, Muzeum Rzemiosła i Muzeum Misyjne w Krośnie, Muzeum Misyjne i Muzeum bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym) bądź lokalnej (Muzeum Kultury Szlacheckiej – Dwór w Kopytowej, Zabytkowa chyża łemkowska w Olchowcu, Muzeum Wsi w Odrzykoniu, Izba Muzealna w Krościenku Wyżnym, Izba Regionalna w Rymanowie, Muzeum Motoryzacji w Krośnie) .  Szlak prowadzi w większości mało uczęszczanymi drogami lokalnymi o dobrej nawierzchni, przebiegającymi przez najbardziej atrakcyjne tereny powiatu krośnieńskiego oraz okresów: Świdnik, Stropkov i Medzilaborce. Po stronie polskiej szlak jest oznakowany za pomocą  tabliczek kierunkowych, opatrzonych logo „BESKIDZKIE MUZEA“  oraz dużych tablic informacyjnych, przy których umieszczono stojaki na rowery. Po stronie słowackiej wpisuje się w istniejące tam cyklotrasy.
Łączna długość trasy wynosi 321 km, z czego po stronie polskiej 235 km i 86 km po stronie słowackiej. Drogi asfaltowe stanowią 76 % całej długości szlaku, drogi szutrowe i  polne – po 12 %. Cały szlak składa się z 13 tras, przy których napotkać można wiele atrakcji turystycznych.
patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner