Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaJak co roku, ZSG nr 1 w Krakowie stał się areną zmagań uczniów szkół gastronomicznych z całej Polski, a także z Francji, Niemiec i Słowacji, w ramach XV edycji Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych. „GASTRONOMIK" w konkursie barmańskim reprezentował Paweł Śnieżek, uczeń klasy III technikum kelner.

Perfekcyjne wykonanie, doskonała technika i styl, a także dekoracja, walory smakowe i estetyczne przygotowanego przez naszego ucznia drinka o nazwie „Sweet Temptation" pozwoliły na zajęcie II miejsca w kategorii „long drink" w zawodzie barman.

 

pawel 1 k gastronom


Do rywalizacji 2 marca 2014 r. przystąpiło 20 młodych adeptów sztuki barmańskiej w dwóch kategoriach: „short coffee drink" oraz „long drink". Uczestnicy po przygotowaniu garni drinków prezentowali swoje techniczne umiejętności barmańskie w określonym czasie: 5 minut na wykonanie 3 porcji short drinków i następnie 7 minut na sporządzenie 3 porcji long drinków. Wykonanie zadania było skrupulatnie oceniane przez jury techniczne składające się wyłącznie z doświadczonych Master Bartenderów SPB, którzy oceniali technikę wykonania zgodnie z obowiązującymi zasadami pracy konkursowej na międzynarodowych zawodach barmańskich. W jury degustacyjnym zasiedli również barmani stowarzyszeni w SPB, którzy oceniali smak, zapach i wygląd napojów.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje wykonanie techniczne drinków Pawła, który jako jedyny z wszystkich uczestników nie popełnił żadnego błędu w obu kategoriach konkursu otrzymując maksymalną ilość punktów w tej części rywalizacji. Za perfekcyjne wykonanie short i long drinka nasz uczeń otrzymał gratulacje z rąk znakomitego barmana Wojciecha Urbańskiego, który uzyskał tytuł Mistrza Świata 2013 w Pradze. W kategorii „short coffee drink" Paweł zajął siódme miejsce.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner