W dniu 28 listopada br. starosta krośnieński Jan Juszczak spotkał się z przedstawicielami agencji rozwoju regionalnego z różnych części Ukrainy.

Celem wizyty w Starostwie Powiatowym w Krośnie było zapoznanie się z funkcjonowaniem samorządu powiatu w kontekście współpracy transgranicznej, pozyskiwania środków unijnych oraz nawiązanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń.
Grupa przyjechała do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Euroregion Karpacki.
Goście z zainteresowaniem obejrzeli film promocyjny o powiecie krośnieńskim, przedstawiający walory turystyczne i piękno ziemi krośnieńskiej.

Ukraincy w Starostwie 002 400pNastępnie starosta Jan Juszczak omówił na przykładach, czym powiat się zajmuje i co zrealizował w trakcie swojego istnienia. Pokrótce przedstawił najważniejsze projekty, które udało się zrealizować przy udziale środków zewnętrznych, ważne wydarzenia historyczne związane z naszym regionem oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Mówił również o działalności w sferze kulturalnej, społecznej i gospodarczej.
W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Lokalnych Grup Działania: Janina Gołąbek „Kraina Nafty", Barbara Guzek „Czarnożecko – Strzyżowska LGD" i Magdalena Bolanowska „LGD Dorzecze Wisłoka", które dla gości z Ukrainy przygotowały ciekawe prezentacje i szczegółowo omówiły działalność swoich stowarzyszeń, zachęcając do podejmowania wspólnych inicjatyw.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01