Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW gminie Jedlicze dobiegły końca prace przy przebudowie dróg powiatowych: Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok; Jedlicze – Dobieszyn – Krosno; Chlebna – Kopytowa – Faliszówka. Zadanie realizowane było w trzech etapach.
W ramach I etapu poszerzono i przebudowano drogę na dwóch odcinkach o łącznej długości 2715 m, wybudowano 1400 m chodnika, wykonano 1148 m kanalizacji deszczowej oraz wzmocnienie nawierzchni jezdni, zmodernizowano pobocza na odcinku 4000 m, wybudowano 2 zatoki postojowe dla TIR-ów i zmodernizowano 4 zatoki autobusowe. Dodatkowo zamontowano bariery energochłonne oraz wiatę autobusową. Najbardziej pracochłonną i kosztowną inwestycją tego etapu była przebudowa mostu na potoku Chlebianka.
 

Remont mostu obejmował prace rozbiórkowe, wykonanie pali, wzmocnienie dźwigarów głównych, przęsła, wykonanie naprawy przyczółków i filara oraz elementów wyposażenia nawierzchni asfaltowej na moście i dojazdach. Po remoncie zwiększyła się nośność obiektu do 30 ton, poszerzona została jezdnia do 6 m i chodnik do 1,25 m. Całkowita szerokość pomostu wynosi 9,34 m. Konstrukcja została wzmocniona i odpowiednio zabezpieczona specjalistycznymi opaskami i barierami ochronnymi. Brzegi potoku zabezpieczono koszami siatkowo – kamiennymi, a koryto uregulowano aby zapobiec rozmyciu i oberwaniu brzegów. Koszt przebudowy wyniósł prawie 700 tys. zł.
Most został zaprojektowany w taki sposób, by nie ingerował w otaczające środowisko, a zarazem nawiązywał swoją formą do otoczenia.
W ramach II etapu wybudowano chodnik na długości 600 m wraz z poszerzeniem jezdni (200 m2) oraz kanalizację deszczową na odcinku 414 m.
 

 
Etap III obejmował przebudowę drogi na długości 3 483 m, budowę chodnika – 90 m i 2 zatok autobusowych oraz modernizację poboczy na odcinku 6800 m.
 
 24 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie drogi w Jedliczu.
 

W spotkaniu uczestniczyli: starosta krośnieński Jan Juszczak, dyrektor – etatowy członek Zarządu Jan Pelczar, burmistrz gminy Jedlicze Zbigniew Sanocki, radni powiatu Wojciech Tomkiewicz, Marian Janik oraz Krystyna Marć przewodnicząca Rady Osiedla Jedlicze – Centrum.
Drogę poświęcił i pobłogosławił ks. prałat Stanisław Guzik.
 

 
- Do tego zadania przygotowywaliśmy się wiele miesięcy, aplikując o środki unijne z powodzeniem – powiedział starosta Jan Juszczak. To abyśmy mogli dzisiaj świętować musiało być poprzedzone wielką pracą za, którą chciałem podziękować. Serdeczne słowa uznania kieruję na ręce prezesa Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych w Krośnie, wykonawcy robót i swoich współpracowników dyrektora Jana Pelczara, Janusza Zajdla i Marka Pepery. Mam nadzieję, że prowadzone przez nas inwestycje będą służyły mieszkańcom gminy, chociaż zdaję sobie sprawę, że potrzeb jest o wiele więcej.
W imieniu mieszkańców gminy burmistrz Zbigniew Sanocki skierował podziękowania dla Zarządu Powiatu – Dzięki inwestycji rozwiązany został ogromny problem komunikacyjny, który dotyczył nie tylko gminy Jedlicze, ale także sąsiednich gmin. Jest to droga łącząca gminy, powiat, a nawet diecezje. Dzisiejszy dzień jest również dla nas dniem radosnym. Osobiście tak dużej inwestycji drogowej na terenie naszej gminy nie pamiętam – przyznał Z. Sanocki.
Po objeździe dróg na których inwestycja była prowadzona uroczystość zamknięto i podsumowano po stronie gminy Chorkówka w Kopytowej, w obecności wójta Andrzeja Konieckiego.
 

Ostatni odcinek inwestycji powiatowej poświęcił ks. Witold Głuszek.
Podsumowując starosta Jan Juszczak powiedział – Wyremontowany odcinek drogi w Kopytowej na długości 1400 m zamyka pewien logiczny ciąg komunikacyjny.  Jest to droga przepustowa łącząca kilka powiatów i gmin. Cieszę się że powiat kolejny rok z rzędu realizuje zadanie drogowe w tej miejscowości. Widzimy, że jest tu jeszcze wiele do zrobienia, jednak trzeba patrzeć optymistycznie i szukać takich rozwiązań, które kompleksowo poprawiłyby infrastrukturę komunikacyjną w regionie.
Z kolei wójt Andrzej Koniecki wyraził radość, że ten odcinek został naprawiony i połączył dwie gminy wspaniałą, długo oczekiwaną przez wszystkich, drogą.
Wartość całej inwestycji, która w 67,12 % została dofinansowana z RPO, wynosi ponad 5 mln 587 tys. zł.
patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner