Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Po raz VI do świątyni parafialnej pw. NSPJ w Łękach Dukielskich zjechały zespoły folklorystyczne z powiatu krośnieńskiego, kapłani, goście, władze powiatu i gminy dukielskiej, dyrektorzy Ośrodków Kultury. Cel – jak co roku – ten sam: ubogacenie niezwykłego czasu Bożego Narodzenia pięknem śpiewanych kolęd i pastorałek.

Łęki Dukielskie Msza

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Wojciecha Kisiela, proboszcza parafii Równe. W koncelebrze uczestniczyli: ks. Ireneusz Wójcik, proboszcz parafii Wietrzno oraz ks. Zdzisław Babiarz, gospodarz, proboszcz naszej łęckiej parafii.

Łęki Dukielskie Łęczanie

Kolędowanie rozpoczęli gospodarze, "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, a następnie wystąpiło jeszcze 20 zespołów: "Mali Łęczanie" z Łęk Dukielskich, „Jarzębina” z Piotrówki, "Seniorzy" ze Świerzowej, „Wietrznianki”, "Przybowianki" z Przybówki, "Odrzykonianki" z Odrzykonia, "Ustrobianki" z Ustrobnej, "Nadzieja" ze Zręcina, "Chorkowianie" z Chorkówki, "Jutrzenka" z Kopytowej, "Bobrzanie" z Bóbrki, „Głojszczanie” z Głojsc, „Równianie” z Równego, "Zalaski" z Zalesia, „Wrocanianki” z Wrocanki, ”Magnolia” z Podniebyla, „Mali Rogowice”, „Tołhaje Łęckie” z Łęk Dukielskich, „Szarotka-Duklanie” z Dukli oraz "Rogowice" z Rogów.
Kolędowy festiwal trwał do godz. 18.30. Zespoły włożyły wiele trudu i wysiłku w przygotowanie kolęd i pastorałek, a także dość emocjonalnie podchodziły do swoich prezentacji. Z każdym rokiem poziom zespołów wciąż się podnosi. Utwierdza to organizatorów w przekonaniu, że warto było podjąć tę piękną inicjatywę. Mówił o tym starosta krośnieński Jan Juszczak: „Nie ma dzisiaj miejsca w powiecie, a nawet w województwie, gdzie tyle piękna i dobra może realizować się poprzez śpiew najpiękniejszych pieśni, jakimi są polskie kolędy – jak w Łękach Dukielskich”. Wyrażał swoje wielkie uznanie dla zespołów za obecność i poziom wykonania kolęd, a księdzu proboszczowi Zdzisławowi złożył serdeczne podziękowanie za gościnność, otwartość i udostępnienie świątyni dla tylu śpiewaków. Wręczył mu także upominki, które otrzymały zespoły. Zespoły nagradzali również Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli oraz  Andrzej Krężałek – radny powiatu krośnieńskiego.

Łęki Dukielskie zbiorowe

Po wspólnym odśpiewaniu „Wśród nocnej ciszy udaliśmy się do sali widowiskowej, gdzie w pięknej scenerii odbyło się dalsze kolędowanie. Organizatorami Przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność” z Łęk Dukielskich, Ośrodek Kultury w Dukli oraz parafia pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.

Łęki Dukielskie Ludzie

Zapewne spotkamy się w roku przyszłym, więc nie żegnamy się, lecz mówimy tylko – jak zwykle – do zobaczenia!

Henryk Kyc

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG20.JPG21.JPG22.JPG23.JPG24.JPG25.JPG26.JPG27.JPG

• Nasz powiat VII VIII 2018