Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPo raz VI do świątyni parafialnej pw. NSPJ w Łękach Dukielskich zjechały zespoły folklorystyczne z powiatu krośnieńskiego, kapłani, goście, władze powiatu i gminy dukielskiej, dyrektorzy Ośrodków Kultury. Cel – jak co roku – ten sam: ubogacenie niezwykłego czasu Bożego Narodzenia pięknem śpiewanych kolęd i pastorałek.

 

Łęki Dukielskie Msza


Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Wojciecha Kisiela, proboszcza parafii Równe. W koncelebrze uczestniczyli: ks. Ireneusz Wójcik, proboszcz parafii Wietrzno oraz ks. Zdzisław Babiarz, gospodarz, proboszcz naszej łęckiej parafii.

 

Łęki Dukielskie Łęczanie


Kolędowanie rozpoczęli gospodarze, "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, a następnie wystąpiło jeszcze 20 zespołów: "Mali Łęczanie" z Łęk Dukielskich, „Jarzębina” z Piotrówki, "Seniorzy" ze Świerzowej, „Wietrznianki”, "Przybowianki" z Przybówki, "Odrzykonianki" z Odrzykonia, "Ustrobianki" z Ustrobnej, "Nadzieja" ze Zręcina, "Chorkowianie" z Chorkówki, "Jutrzenka" z Kopytowej, "Bobrzanie" z Bóbrki, „Głojszczanie” z Głojsc, „Równianie” z Równego, "Zalaski" z Zalesia, „Wrocanianki” z Wrocanki, ”Magnolia” z Podniebyla, „Mali Rogowice”, „Tołhaje Łęckie” z Łęk Dukielskich, „Szarotka-Duklanie” z Dukli oraz "Rogowice" z Rogów.
Kolędowy festiwal trwał do godz. 18.30. Zespoły włożyły wiele trudu i wysiłku w przygotowanie kolęd i pastorałek, a także dość emocjonalnie podchodziły do swoich prezentacji. Z każdym rokiem poziom zespołów wciąż się podnosi. Utwierdza to organizatorów w przekonaniu, że warto było podjąć tę piękną inicjatywę. Mówił o tym starosta krośnieński Jan Juszczak: „Nie ma dzisiaj miejsca w powiecie, a nawet w województwie, gdzie tyle piękna i dobra może realizować się poprzez śpiew najpiękniejszych pieśni, jakimi są polskie kolędy – jak w Łękach Dukielskich”. Wyrażał swoje wielkie uznanie dla zespołów za obecność i poziom wykonania kolęd, a księdzu proboszczowi Zdzisławowi złożył serdeczne podziękowanie za gościnność, otwartość i udostępnienie świątyni dla tylu śpiewaków. Wręczył mu także upominki, które otrzymały zespoły. Zespoły nagradzali również Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli oraz  Andrzej Krężałek – radny powiatu krośnieńskiego.

 

Łęki Dukielskie zbiorowe


Po wspólnym odśpiewaniu „Wśród nocnej ciszy udaliśmy się do sali widowiskowej, gdzie w pięknej scenerii odbyło się dalsze kolędowanie. Organizatorami Przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność” z Łęk Dukielskich, Ośrodek Kultury w Dukli oraz parafia pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.

 

Łęki Dukielskie Ludzie


Zapewne spotkamy się w roku przyszłym, więc nie żegnamy się, lecz mówimy tylko – jak zwykle – do zobaczenia!

Henryk Kyc

 

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG20.JPG21.JPG22.JPG23.JPG24.JPG25.JPG26.JPG27.JPG

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner