Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW XIV plebiscycie o miano najpopularniejszego sportowca powiatu krośnieńskiego w 2014 roku ubiega się 25 kandydatów, reprezentujących 9 dyscyplin sportowych i 19 klubów. O laury popularności powalczy także 9 trenerów i 9 działaczy. Głosowanie potrwa do 28 stycznia 2015 roku, a laureatów poznamy podczas wielkiego finału 12 lutego w Rymanowie.

 

SPORTOWCY (PKS)

 

Bogacz Slawomir LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska

1. Sławomir Bogacz (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska, piłka nożna) - napastnik, czołowy strzelec zespołu grającego w klasie B. Doświadczony i ceniony piłkarz. Ma 35 lat.

 

Bryś Piotr GKS Zamczysko Odrzykoń

2. Piotr Bryś (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - rozpoczął przygodę z piłką w Zamczysku mając 11 lat, przeszedł wszystkie szczeble od trampkarza, juniora do seniora. Kapitan, podstawowy i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, podpora defensywy i inicjator akcji ofensywnych Zamczyska. Niekwestionowany autorytet na boisku, w szatni i poza stadionem. Współautor ostatnich sukcesów klubu: dwukrotnego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej czyli klas B i A. Zaangażowany i oddany sprawie zespołu. Wzór do naśladowania nie tylko dla kolegów z zespołu. Ma 31 lat.

 

Bykowska Weronika CWKS Legia Warszawa 2

3. Weronika Bykowska (CWKS Legia Warszawa, strzelectwo) - mieszka w Miejscu Piastowym, a reprezentuje warszawski klub. Jej osiągnięcia w kategorii młodziczki w 2014 roku: rekord Polski młodziczek (karabin pneumatyczny 30 strzałów), 1. miejsce w II rundzie Pucharu Polski (karabin dowolny 3 x 20 strzałów, 50 m) w Tarnowie, 1. miejsce w II rundzie Pucharu Polski (karabin pneumatyczny 40 strzałów, 10 m) w Tarnowie, 1. miejsce w otwartych ogólnopolskich mistrzostwach LOK juniorów młodszych i młodzików w Tarnowie, 1. miejsce w eliminacjach międzywojewódzkich FOOM (karabin sportowy 60 strzałów leżąc) w Warszawie, 1. miejsce w ogólnopolskich zawodach internetowych „Strzelanie w sieci” (karabin pneumatyczny), 3. miejsce w mistrzostwach Polski w klasyfikacji międzynarodowej (karabin pneumatyczny) we Wrocławiu, 3. miejsce w Grand Prix Polski rundzie Pucharu Polski (karabin pneumatyczny) we Wrocławiu, 1. miejsce w mistrzostwach Polski młodzików (karabin pneumatyczny) w Bydgoszczy, 1. miejsce w ogólnopolskich podziemnych zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej w Bochni, 1. miejsce w zawodach Ica Cup (karabin pneumatyczny) w Łebie, 1. miejsce w zawodach Baltic Cup (karabin pneumatyczny) w Łebie, 1. miejsce w XV międzynarodowych mistrzostwach UKS Kaliber 2014 (karabin pneumatyczny) w Białymstoku oraz 1. miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Krośnie. Ma 15 lat.

 

Czado Waldemar Stowarzysznie Nasz Rymanów

4. Waldemar Czado (Stowarzyszenie Nasz Rymanów, sekcja biegowa Finish Rymanów) - jego ulubioną dyscypliną sportu są biegi górskie na długim dystansie (maratony i ultra-maratony). Uprawia jeszcze narciarstwo wysokogórskie. W tym roku wszystko podporządkował jednej imprezie: elitarnemu ultramaratonowi górskiemu UTMB wokół Mont Blanc (168 km, 9600 m), którego trasa prowadziła przez Francję, Włochy i Szwajcarię. Ukończenie tego biegu to spełnienie jego marzeń, ponieważ żeby się tam dostać, to trzeba spełnić odpowiednie kryteria, a sam bieg jest bardzo trudny. Ukończył zawody na 689 miejscu z czasem 40:05:04. Przygotowując się do tego mega maratonu od wiosny przebiegł około 3 tysięcy kilometrów, w tym m.in. po raz piąty organizowany w Bieszczadach Bieg Rzeźnika, tym razem w wersji Hard Core 100 km (z Komańczy do Wołosatego czerwonym szlakiem). W marcu wziął udział w przejściu ski alpinistycznym w Alpach z Chamonix do Zermatt trasą Haute Route około 100 km na nartach turowych. Brał również udział w Zimowych Ogólnopolskich Zawodach Ratowniczych GOPR (2. i 3. miejsce w swojej kategorii). Ma 56 lat.

 

Dranka Konrad Tęcza Zręcin

5. Konrad Dranka (Tęcza Zręcin, piłka nożna) - 25 - letni wychowanek Tęczy, w której gra nieprzerwanie od juniora. Zaczynał na pozycji napastnika, a obecnie występuje na pozycji stopera. Rozegrał do tej pory 267 meczów w barwach Tęczy i zdobył 109 bramek.

 

Grabski Jacek GKS Zamczysko Odrzykoń

6. Jacek Grabski (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - w Zamczysku  od 2011 r. Najstarszy i najbardziej doświadczony zawodnik. Jak wino - im starszy tym lepszy. Podstawowy zawodnik linii pomocy drużyny. Lider szatni Zamczyska i jedyny zawodnik, o którym można powiedzieć, że w każdym meczu daje z siebie 110 procent. Doświadczenie pozwala mu zagrać na każdej pozycji. Zawodnik, od którego zaczyna się ustalanie składu na mecz i którego nieobecność jest dużym osłabieniem dla drużyny. Współautor ostatnich sukcesów klubu: dwukrotnego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej czyli klas B i A. Ma 38 lat.

 

Jaźwiecki Stanisław KB GOSiR Krościenko Wyżne

7. Stanisław Jaźwiecki (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka) - w 2014 roku w klasyfikacji generalnej Montrail Liga Biegów Górskich w kategorii wiekowej juniorów (16-19 lat) zajął 1. miejsce, zostawiając daleko w tyle swoich konkurentów (zawodnika z 2. miejsca wyprzedził o 335 pkt.). Wielokrotnie stawał na najwyższym podium i rywalizował z najlepszymi zawodnikami. Najważniejsze jego sukcesy w minionym roku to: 1. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich stylem alpejskim (26-27 czerwca w Międzygórzu), 3. miejsce w mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie (12 maja w Ustrzykach Dolnych), 3. miejsce w mistrzostwach województwa podkarpackiego juniorów na 1500 metrów (8 czerwca w Rzeszowie). Dwukrotny awans do kadry narodowej Polski i udział w XIII Mistrzostwach Europy WMRA w biegach górskich w stylu anglosaskim we Francji (12 lipca), gdzie zajął 37. miejsce i w XXX Mistrzostwach Świata WMRA w biegach górskich w stylu alpejskim we Włoszech (13-14 września), gdzie był 35. Jest wzorem do naśladowania i przykładem dla innych. Jeszcze kilka lat temu byli w drużynie jego rówieśnicy, którzy osiągali lepsze wyniki i na zawodach sportowych musiał oglądać ich plecy przed metą. Jednak to on swoją ciężką i przede wszystkim systematyczną pracą pokazał swoim kolegą i koleżankom z zespołu, że nie ma innej drogi do sukcesu jak tylko wytrwałość i wiara w dążeniu do celu. Jego postawa sprawia, że do sekcji w Krościenku Wyżnym zapisują się kolejni młodzi ludzie, marzący o powtórzeniu jego wyników. Ma 19 lat.

 

Kociuba Filip KTS GOSiR Kroscienko Wyżne

8. Filip Kociuba (KTS GOSiR Krościenko Wyżne, tenis stołowy) - w minionym roku zajmował czołowe lokaty w wojewódzkich turniejach Grand Prix Podkarpacia juniorów. Czołowy zawodnik lidera III ligi KTS GOSiR Krościenko Wyżne, drużynowy mistrz województwa podkarpackiego juniorów w 2014 r. Ma 16 lat.

 

Kopczyk Hubert UKS TKKF Dukla

9. Hubert Kopczyk (UKS TKKF MOSiR Dukla, tenis stołowy) - wyróżniający się junior, biorący udział we wszystkich turniejach ogólnopolskich. Jego osiagnięcia to: 1. miejsce w mistrzostwach Podkarpacia juniorów w grze podwójnej, 2. miejsce w III Grand Prix Podkarpacia juniorów oraz 3. miejsce w mistrzostwach Podkarpacia juniorów w grze indywidualnej. Ma 16 lat.

 

Kostycz Jacek LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska

10. Jacek Kostycz (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska) - doświadczony i ceniony piłkarz drużyny grającej w klasie B. W 2014 roku uhonorowany brązową odznaką „Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”. Ma 38 lat.

 

Kuliga Marcin KKB MOSiR Krosno

11. Marcin Kuliga (KKB MOSiR Krosno, lekkoatletyka) - utalentowany biegacz mieszkający w Iwoniczu-Zdroju, a trenujący w krośnieńskim klubie pod okiem Tomasza Sochy. Rok 2014 był bardzo udany dla niego. Został halowym mistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 600 m w Spale, gdzie ustanowił 26 stycznia 2014 r. nowy rekord województwa podkarpackiego - 1.22,35. Zajął 2. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu w biegu na 800 m (15 lipca), 7. miejsce w European Young Olympic Trials w Baku (Azerbejdżan) w biegu na 800 (1.53,79). Ustanowił nowy rekord województwa podkarpackiego na dystansie 800 m w kategorii juniora młodszego w czasie ogólnopolskiego mitingu kwalifikacyjnego w Łodzi - 1.53,32 (11 maja), a następnie w Mielcu - 1.52,98 (17 maja). Członek kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ma 17 lat.

 

Marcisz Ewelina MKS Halicz Ustrzyki Dolne

12. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, narciarstwo biegowe) - członkini kadry Polski, w tym sezonie z powodzeniem startuje w zawodach Pucharu Świata. Zajęła 36. miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Kuusamo (Finlandia). W zawodach Lillehammer Tour w sprincie stylem dowolnym była najlepszą Polką i odpadła w ćwierćfinale, do którego weszła z 25. pozycji. W biegu ćwierćfinałowym była ostatnia, przez co ostatecznie uplasowała się na 29. miejscu. W biegu na 5 km stylem dowolnym Ewelina Marcisz była 27. i pokonała zaledwie o 0,1 sekundy Justynę Kowalczyk, która zajęła 28. miejsce. Na zakończenie Lillehammer Tour - w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym na dochodzenie, Ewelina Marcisz była 40. W minionym roku zajęła 1. miejsce w Pucharze Polski „Beskidy bez granic” w Istebnej na nartorolkach (wrzesień 2014), 1. miejsce w Pucharze Śląska w kategorii OPEN na nartorolkach (wrzesień 2014), 1. miejsce w X Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich w Białymstoku (marzec 2014). Mieszka w Korczynie.

 

Paradysz Kryspin KS Budo Krosno

13. Kryspin Paradysz (KS Budo Krosno, karate) - członek kadry Polski, zajmował 2. i 3. miejsce w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Ząbkowicach Śląskich (karate kumite i kata juniorów 16-17 lat), 2. i 3. miejsce w mistrzostwach Polski w Radzyminie (eliminacje do ME, czerwiec 2014), 5. miejsce w mistrzostwach Polski w Koszalinie w karate, 3. miejsce w mistrzostwach Podkarpacia, 3. miejsce w mistrzostwach Europy w karate kyokushin - shinkyokushin kadetów, młodzieżowców U-22 i seniorów open w Kownie na Litwie (listopad 2014). Mieszka w Korczynie.

 

Pelczar Wojciech MUKS Podkarpacie Jedlicze

14. Wojciech Pelczar (MUKS Podkarpacie Jedlicze, narciarstwo biegowe) - w sezonie 2014 startował w kategorii wiekowej junior A czyli rocznik 1995-1996. Największym jego osiągnięciem było zdobycie mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach w Jeleniej Górze. Jest czołowym zawodnikiem kadry wojewódzkiej w biegach narciarskich, bardzo dobrze rokującym, w którym pokładane są duże nadzieje. W sezonie 2014 startował łącznie w około 30 zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Obecnie jest studentem wychowania fizycznego w PWSZ w Krośnie. Ma 19 lat.

 

Penar Rafał IKN Górnik Iwonicz-Zdrój

15. Rafał Penar (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - uczeń SMS Zakopane, młodzieżowy reprezentant Polski. Na mistrzostwach świata juniorów młodszych (Presque Isle, USA) zajął 7. miejsce w sztafecie. W 2014 roku zadebiutował w zawodach Pucharu Świata. Złoty i srebrny medalista mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach. Ma 19 lat.

 

Penar Wiktor IKN Górnik Iwonicz-Zdrój

16. Wiktor Penar (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - uczeń SMS Zakopane, przygodę ze sportem rozpoczynał w swojej rodzinnej Klimkówce. W 2014 roku został mistrzem Polski młodzików w biegu sztafetowym w biathlonie letnim, a w 2013 roku także w sztafecie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski młodzików w biathlonie zimowym. Wcześniej jako uczeń Gimnazjum w Klimkówce zajął 2. miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (2011 r.), 8. miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym oraz zajął 4. miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie i 3. miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży (2013 r.). Do plebiscytu został zgłoszony przez gminę Rymanów. Ma 16 lat.

 

Skóra Sławomir Bike Team GOSiR Jedlicze 2

17. Sławomir Skóra (Bike Team GOSiR Jedlicze, kolarstwo górskie) - jest zawodnikiem jedlickiego klubu, obecnie najmocniejszej grupy w amatorskim kolarstwie górskim w województwie podkarpackim, od 2009 roku. W 2014 roku startował w cyklu maratonów MTB Cyklokarpaty, gdzie zdobywał czołowe miejsca. Jego wyniki to: 2. miejsce w Sanoku i Boguchwale, 3. miejsce w Przemyślu, Polańczyku i Dukli. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu oraz osiągniętych wynikach udało się wywalczyć drużynie Bike Team Jedlicze 1. miejsce w całym cyklu Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty. Zdobył również 1. miejsce w XIX Zlocie Rowerowym im. gen. Marka Papały w Pruchniku. Ma 29 lat.

 

Stanisz Dawid LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska

18. Dawid Stanisz (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska, piłka nożna) - jeden z wyróżniających się zawodników drużyny grającej w klasie B. Mimo młodego wieku imponuje obyciem boiskowym. Ma 22 lata.

 

Szczurek Łukasz BKS WP Kościelisko

19. Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko, biathlon) - reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010) i Soczi (2014) oraz zawodów Pucharu Świata. Zajął 2. miejsce w mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach (marzec 2014), 3. miejsce w mistrzostwach Polski w Dusznikach-Zdroju (marzec 2014), 1. miejsce w mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach w Dusznikach. Jest wychowankiem IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Mieszka obecnie w Korczynie. Ma 26 lat.

 

Wałęga Krzysztof MUKS Podkarpacie Jedlicze

20. Krzysztof Wałęga (MUKS Podkarpacie Jedlicze, strzelectwo) - trenuje od 2006 roku, wielokrotnie stawał na podium w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W 2014 roku jednym z jego największych osiągnięć było zdobycie 6. miejsca w mistrzostwach Polski juniorów we Wrocławiu. Zajął również 3. miejsce w mistrzostwach Polski LOK w Tarnowie oraz 1. miejsce w Międzywojewódzkim Memoriale Bogusława Dziury w Jedliczu. Jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Ma 21 lat.

 

Wąchała Tomasz WKS Rędzinianka Wojaszówka

21. Tomasz Wąchała (WKS Rędzinianka Wojaszówka, piłka nożna) - występujący zarówno na pozycji środkowego pomocnika jak i w linii ataku. Notujący dużą liczbę asyst i strzelec ważnych goli dla swojego zespołu. Bardzo ambitny zawodnik stale rozwijający swoje umiejętności piłkarskie. Ma 19 lat.

 

Węgrzynowski Grzegorz Stabilizator Chorkówka 2

22. Grzegorz Węgrzynowski (Stabilizator Chorkówka, siatkówka) - zasłużony zawodnik, trener, działacz, organizator wielu imprez sportowo - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. Obecnie występuje na pozycji rozgrywającego w amatorskiej drużynie piłki siatkowej Stabilizator Chorkówka, grającej z powodzeniem w Powiatowej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Oprócz pełnienia funkcji rozgrywającego jest kierownikiem drużyny i zawodnikiem od samego początku jej istnienia czyli od 1998 roku (wcześniej drużyna nosiła nazwę Sokół Chorkówka). Założyciel i prezes UKS Jasiołeczka działającego przy Gimnazjum w Świerzowej Polskiej. Pełni również funkcję koordynatora Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki, której organizatorem jest PZ LZS w Krośnie. Przebieg kariery zawodniczej: w latach 1988 - 2002 był zawodnikiem LZS Jasiołka Świerzowa oraz w latach 1998 - 2014 Sokoła Chorkówka i obecnie Stabilizatora Chorkówka. W czasie studiów uczestniczył w akademickich mistrzostwach Polski w koszykówce oraz w mistrzostwach Polski kolegiów nauczycielskich w halowej piłce nożnej halowej (zajęli 3. miejsce w 1997 r.). Ma 38 lat.

 

Wiernusz Krzysztof Stowarzyszenie Nasz Rymanów 6

23. Krzysztof Wiernusz (Stowarzyszenie Nasz Rymanów, sekcja biegowa Finish Rymanów) - bieganie to jego życiowe hobby, od lat uczestniczy w różnych ultramaratonach czyli biegach dłuższych niż 42 km i 195 metrów. Jego największe osiągnięcia w 2014 roku to: 2. miejsce w Ultramaratonie Podkarpackim na dystansie 70 km, udział w Biegu Rzeźnika w Cisnej, 3. miejsce w Zaporowym Półmaratonie na dystansie 22 km, 3. miejsce w zawodach Łemkowyna Ultra Trail na dystansie 150 km, 17. miejsce w II Ultramaratonie Bieszczadzkim, 47. miejsce w półmaratonie rzeszowskim, 18. miejsce w mistrzostwach Polski seniorów w biegu stylem anglosaskim, 43. miejsce w XVIII Biegu Niepodległości w Krośnie, 4. miejsce w kategorii 30-40 lat w Biegu Szlakiem Partyzantów z Lubatowej. Ma 38 lat.

 

Wolski Michał Błękitni Żeglce

24. Michał Wolski (Błękitni Żeglce, piłka nożna) - swoją przygodę ze sportem rozpoczął w sezonie 2005/2006 kiedy w Żeglcach po wielu latach przerwy zgłoszono do rozgrywek drużynę młodzieżową trampkarzy. Od zawsze gra na pozycji bramkarza. W sezonie 2006/2007 przebywał na wypożyczeniu w Nafcie Chorkówka. Od sezonu 2007/2008 nieprzerwanie występuje w drużynie Błękitnych, początkowo w kadrach trampkarzy i juniorów. W drużynie seniorskiej zadebiutował w sierpniu 2009 roku i zadomowił się w niej na dobre. Wybrany najlepszym bramkarzem Turnieju o Puchar Wójta Gminy Chorkówka w 2013 roku. W sezonie 2013/2014 wraz z Błękitnymi wywalczył awans do wyższej ligi - klasy B, będąc zawsze pewnym punktem swojej drużyny. Ma 21 lat.

 

Zima Jakub Iwonka Iwonicz 2

25. Jakub Zima (Iwonka Iwonicz/Cosmos Nowotaniec, piłka nożna) - bardzo bramkostrzelny napastnik, świetnie wyszkolony technicznie. Król strzelców klasy okręgowej sezonu 2013/2014 - zdobył 45 bramek. Autor 8 hat-tricków w jednym sezonie. W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 występujący w czwartoligowym Cosmosie Nowotaniec. Wychowanek LKS Lubatówka, grał również w Stali Mielec, Karpatach Krosno i Partyzancie Targowiska. Ma 25 lat.

 

TRENERZY (T)

 

Chowaniec Ryszard UKS Żarniak Jaśliska

1. Ryszard Chowaniec (UKS Żarniak Jaśliska, piłka nożna, biegi przełajowe) - radny Gminy Jaśliska – przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Obywatelskich (a w tym sportu). Z ramienia Zespołu Szkół w Jaśliskach trzykrotnie był współorganizatorem rozgrywek: „O Puchar Tymbarku”, „Łukacijewska Cup 2014” oraz „Coca Cola Cup 2014”. Oprócz tego był współorganizatorem gminnych eliminacji w tenisie stołowym, a także Biegu Papieskiego „Ku czci Jana Pawła II” w Jaśliskach. Ponadto przez UKS „Żarniak” organizował wyjazdy na basen. Przy współpracy z LZS Jaśliska prowadził wypożyczalnie nart dla wszystkich chętnych w całym sezonie zimowym, a w okresie ferii prowadził zajęcia z narciarstwa biegowego. Dzięki zaangażowaniu jego podopieczni często zdobywają miejsce na podium. W 2014r. jego wychowankowie zdobyli: 5. miejsce w powiatowym turnieju piłki ręcznej chłopców w Lubatowej, 1. miejsce drużyn w pierwszym etapie eliminacyjnym Coca Cola Cup chłopców dziewcząt (gimnazja) w piłce nożnej w Jaśliskach, 1. miejsca w turnieju eliminacyjnym „O Puchar Tymbarku” dziewcząt (klasy V-VI) w piłce nożnej w Łękach Dukielskich oraz chłopców (klasy V-VI) w Rogach, 1. miejsce w turnieju powiatowym „O Puchar Tymbarku” dziewcząt i awans do finału wojewódzkiego w Stalowej Woli, 2. miejsca w turnieju dziewcząt (gimnazjum) w Coca Cola Cup (drugi etap) w Miejscu Piastowym oraz chłopców (gimnazja) w Długiem, 1. miejsce w eliminacjach pierwszej rundy „Łukacijewska Cup” w Rymanowie drużyny dziewcząt (SP) oraz 1. miejsca w drugim etapie eliminacji w Długiem i trzecim w Jaśliskach (awans do finału wojewódzkiego), gdzie zajęły 5. miejsce w Rzeszowie, 2. miejsce drużyny dziewcząt oraz 2. miejsce chłopców w Turnieju Orlika o Puchar Tuska w Jabłonce, 1. miejsce chłopców w kolejnym etapie Turnieju Orlika o Puchar Tuska w Bukowsku, 3. miejsce drużyny chłopców (gimnazja) w powiatowym turnieju piłkarskich „szóstek” o Puchar Starosty w Iwoniczu, 1. miejsce Natalii Chowaniec i 2. miejsce Wiktora Olejnika w powiatowych eliminacjach biegów przełajowych w Iwoniczu (awans obojga do finału wojewódzkiego), mistrzostwo województwa podkarpackiego w grupie klas III-IV Natalii Chowaniec w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych w Kolbuszowej, 1. miejsce drużyny chłopców (klasy IV-V) w turnieju eliminacyjnym „O Puchar Tymbarku” w Dukli, 1. miejsce SP Jaśliska i 2. miejsce Gimnazjum Jaśliska w klasyfikacji zespołowej w wojewódzkich biegach przełajowych LZS w Iwoniczu. Ma 48 lat.

 

Gorzynik Robert Kotwica Korczyna

2. Robert Gorzynik (Kotwica Korczyna, piłka nożna) - przed laty piłkarz, a także trener krośnieńskich Karpat i Galicji Cisna. Poza tym były zawodnik Karpat Krosno, Stali Sanok i Czarnych Jasło. Od kilku lat szkoleniowiec seniorów Kotwicy Korczyna, z którą trzykrotnie: w 2009, w 2011 i w 2014 roku awansował do klasy okręgowej. Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Iwoniczu.

 

Jakieła Mariusz IKN Górnik Iwonicz-Zdrój

3. Mariusz Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - jego podopieczni w 2014 roku zdobyli łącznie 8 medali mistrzostw Polski (3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe). Jako zawodnik był olimpijczykiem w Nagano (1998), obecnie nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Lubatowej, przedstawiciel Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Biathlonu. Ma 38 lat.

 

Kudroń Józef MUKS Podkarpacie Jedlicze 2

4. Józef Kudroń (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo) - z jego inicjatywy reaktywowana została sekcja łucznictwa w Jedliczu. To właśnie dzięki niemu w lutym 2014 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się I Memoriał Zenona Jaracza - Halowy Łuczniczy Puchar Podkarpacia. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jedliczu, prowadząc zajęcia łucznicze podczas programów sportowo - rekreacyjnych realizowanych w trakcie wakacji i ferii zimowych. Jest trenerem w pełni oddanym swojej pracy trenerskiej, osiągającym sukcesy zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i gminnym. W 2014 roku jego zawodnicy wielokrotnie stawali na podium zdobywając najwyższe laury. Największe sukcesy zawodników trenujących pod jego okiem w 2014 roku to: 1. miejsce Malwiny Kubit w Halowych Mistrzostwach Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego oraz w I rundzie Pucharu Okręgu Rzeszowskiego, 2. miejsce Michała Stacha, 1. miejsce Malwiny Kubit w II rundzie Pucharu Okręgu Rzeszowskiego, 2. miejsce Michała Orzechowicza w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz 1. miejsca  Malwiny Kubit i Michała Stacha w Mistrzostwa Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego. Ma 55 lat.

 

Maciejewski Bogdan UKS TKKF MOSiR Dukla

5. Bogdan Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla, tenis stołowy) - trener wszystkich drużyn w dukielskim klubie. Pierwsza drużyna UKS TKKF MOSiR Dukla zajęła w sezonie 2013/14 10. miejsce w II lidze. Jest trenerem Michała Olbrychta, Szymona Sporka, Szymona Maciejewskiego, Gracjana Wszołka, Piotra Krukara, Maji Krukar, którzy osiągnęli w 2014 r. następujące wyniki:
- Szymon Maciejewski: 1. miejsce w III Grand Prix Podkarpacia skrzatów, mistrzostwo Podkarpacia skrzatów, 1. miejsce w mistrzostwach Podkarpacia dzieci, 1. miejsce w I Grand Prix Podkarpacia skrzatów, 1. miejsce w II Grand Prix Podkarpacia skrzatów, 2. miejsce w II Grand Prix Podkarpacia żaków, 2. miejsce w finale wojewódzkim drużyn UKS w kategorii żaków, 1. miejsce w finale ogólnopolskim drużyn UKS w kategorii żaków;
- Michał Olbrycht: 3. miejsce w mistrzostwach Podkarpacia dzieci, 3. miejsce w I Grand Prix Polski żaków, 2. miejsce w finale wojewódzkim drużyn UKS w kategorii żaków, 1. miejsce w finale ogólnopolskim drużyn UKS w kategorii żaków;
- Szymon Sporek: 1. miejsce w mistrzostwach Podkarpacia dzieci, 3. miejsce w I Grand Prix Podkarpacia żaków, 2. miejsce w finale wojewódzkim drużyn UKS w kategorii żaków, 1. miejsce w finale ogólnopolskim drużyn UKS w kategorii żaków, 13. miejsce w I Grand Prix Polski żaków;
- Gracjan Wszołek: 2. miejsce w finale wojewódzkim drużyn UKS w kategorii żaków, 1. miejsce w finale ogólnopolskim drużyn UKS w kategorii żaków;
- Piotr Krukar: 2. miejsce w II Grand Prix Podkarpacia młodzików;
- Maja Krukar: 3. miejsce w II Grand Prix Podkarpacia żaczek, 21. miejsce w I Grand Prix Polski żaczek;

 

Michalski Mariusz GKS Zamczysko Odrzykoń

6. Mariusz Michalski (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - pracuje z piłkarzami w Zamczysku Odrzykoń od 2011 r. Każdy rok do tej pory zakończony sukcesem - awansem do wyższej klasy rozgrywkowej (B i A). Biorąc pod uwagę kadrę klubu, opartą na zawodnikach miejscowych, grających za darmo, jest to niewątpliwie wielkim sukcesem. Trener nieobawiający się postawić na młodych zawodników, wychowanków klubu. Lubiany i ceniony przez zawodników. Człowiek, na którego można liczyć w każdej sytuacji. Ma 41 lat.

 

Piotrowski Artur UKS Gem Posada Górna

7. Artur Piotrowski (UKS Gem Posada Górna) - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Wraz z innymi nauczycielami wf zajmuje się trenowaniem młodzieży szkolnej w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gem”, działającego przy szkole. Odnosi sukcesy jako trener. Jego podopieczne zajęły 2. miejsce w wojewódzkich zawodach piłki ręcznej w Cmolasie, 3. miejsce w wojewódzkich zawodach w koszykówce dziewcząt w Łańcucie. Ponadto jego podopieczny zajął 1. miejsce w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych w Iwoniczu oraz 9. miejsce w wojewódzkich indywidualnych biegach przełajowych w Kolbuszowej. Ma 48 lat.

 

Wierdak Stanislaw Nafta Jedlicze

8. Stanisław Wierdak (LKS Nafta Chorkówka, piłka nożna) - były zawodnik Viktorii Kobylany (wychowanek) oraz Karpat Krosno. Uprawnienia trenerskie posiada od 2000 roku. Od sierpnia 2005 roku do czerwca 2012 roku grający trener LKS Nafta Chorkówka. W tym okresie przez pół roku (wiosna 2008 r.) trenował drużynę LKS Nafciarz Bóbrka. Od sierpnia 2012 do października 2013 roku był trenerem LKS Viktoria Kobylany. Od marca 2014 roku do chwili obecnej jest trenerem drużyny seniorów i juniorów LKS Nafta Chorkówka. Jest trenerem solidnym, zdyscyplinowanym, sumiennie i profesjonalnie podchodzącym do swoich obowiązków w pracy z młodzieżą. Ma 42 lata.

 

Zatorski Witold KB GOSiR Krościenko Wyżne

9. Witold Zatorski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka) - prowadzi w Krościenku Wyżnym zajęcia dla zawodników w kilku kategoriach wiekowych, począwszy od dzieci młodszych do juniorów. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zawodnika oraz poprzez dobór profesjonalnych ćwiczeń na treningach, jego wychowankowie osiągają sukcesy zarówno w biegach górskich i ulicznych, jak i na bieżni. Jest trenerem, który startuje na zawodach wspólnie ze swoimi podopiecznymi, dając im wspaniały przykład swoją postawą na trasie biegów. Jest lubianym i cenionym trenerem zarówno przez zawodników jak i rodziców dzięki czemu liczba osób uprawiająca tę dyscyplinę sportu w Krościenku z roku na rok jest coraz wyższa. Największe w 2014 roku sukcesy podopiecznych Witolda Zatorskiego to klubowe wicemistrzostwo Polski zdobyte przez Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne oraz medale mistrzostw województwa podkarpackiego i Polski, a także dostanie się do kadry narodowej zawodnika klubu Stanisława Jaźwieckiego i jego udział w mistrzostwach świata we Włoszech i Europy we Francji. Ma 31 lat.


DZIAŁACZE (D)

 

Biskup Mariusz MUKS Podkarpacie Jedlicze

1. Mariusz Biskup (MUKS Podkarpacie Jedlicze) - członek zarządu Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze, zaangażowanym działaczem w życie sportowe gminy Jedlicze. Jako działacz sportowy podejmuje różnego rodzaju działania innowacyjne prowadzące do poprawy zaplecza sportowego w gminie. Jest bardzo dobrym popularyzatorem i organizatorem imprez sportowo - rekreacyjnych od szczebla gminy do zawodów ogólnopolskich. Pomaga w organizacji międzywojewódzkich zawodów w narciarstwie biegowym, w których bierze udział prawie 300 zawodników od przedszkolaków do weteranów sportu. Jest współorganizatorem cyklicznych ogólnopolskich zawodów w ringo, biegu ulicznego Jedlicka Siódemka i wojewódzkich zawodów na nartorolkach. Ma 40 lat.

 

Farbaniec Jaroslaw LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska

2. Jarosław Farbaniec (LKS Jasiołka Inwentech Jaśliska) - działacz klubowy, uhonorowany w 2014 r. brązową odznaką „Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej”. Pomimo, iż jest osobą niewidomą, świetnie radzi sobie z opracowywaniem i zamieszczaniem artykułów na stronie internetowej klubu, którą prowadzi. Radny gminy Jaśliska - członek komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Obywatelskich (a w tym sportu). Laureat odcinka programu „Jeden z dziesięciu” emitowanego w TVP 2. Ma 28 lat.

 

Hawrot Lucjan GKS Wisłok Krościenko Wyżne

3. Lucjan Hawrot (Stowarzyszenie Aktywnej Promocji Sportu i Kultury „APSiK”, GKS Wisłok Krościenko Wyżne) - od prawie 20 lat związany ze sportem w Krościenku Wyżnym. W 1996 roku pierwszy raz wystąpił jako piłkarz reprezentacji Krościenka, a po zakończeniu kariery na boisku czynnie angażuje się w prace na rzecz promocji i rozwoju sportu w gminie. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej klubu piłkarskiego GKS Wisłok Krościenko Wyżne. Oprócz działalności wWisłoku dużo czasu poświęca na rzecz utworzonego w 2011 roku Stowarzyszenia Aktywnej Promocji Sportu i Kultury „APSiK” w Krościenku Wyżnym, którego jest wiceprezesem. Wspólnie z żoną Barbarą w 2014 roku, dzięki poświęceniu wielu dni i przejechaniu setek kilometrów, wspólnie udało im się pozyskać od sponsorów największą kwotę środków finansowych niezbędnych na wypełnianie obowiązków statutowych organizacji. Ma 41 lat.

 

Jęczkowski Dariusz Aktiv Pro Rymanów

4. Dariusz Jęczkowski (Akademia Piłkarska Aktiv Pro Rymanów) - trener piłki nożnej, współzałożyciel i koordynator Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro, trener w klubach piłkarskich m.in. Karpatach Krosno oraz Resovii Rzeszów. Nagrodzony w 2014 roku przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej tytułem Trener Wychowawca Młodzieży za osiągnięcia w pracy szkoleniowej z kadrą Województwa Podkarpackiego rocznik 98. Na co dzień prowadzi młodzieżowe zespoły Resovii Rzeszów oraz koordynuje działalność rymanowskiej Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro. Z jego inicjatywy powstało w gminie Rymanów Stowarzyszenie Aktiv Pro zajmujące się promocją sportu wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Współinicjator utworzenia w gminie Rymanów dziecięcej Akademii Piłkarskiej, projektu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności oraz nowego projektu Akademii Cheerleaderek. W ciągu niespełna dwuletniej działalności akademia zrzeszyła ponad 100 dzieci, które uczestniczą w systematycznych treningach piłkarskich oraz zajęciach tanecznych. Pomysłodawca zorganizowania dwóch edycji Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego, z gościnnym udziałem m.in. drużyn Wisły Kraków, Cracovii Kraków oraz Sandecji Nowy Sącz. Organizator dwóch edycji konferencji szkoleniowych dla trenerów piłki nożnej oraz pikników rodzinnych promujących aktywność sportową i kulturę fizyczną nie tylko wśród dzieci, ale również ich rodziców. Jak sam o sobie mówi, jego życie to rodzina i pasja do piłki nożnej, a największe marzenie: stworzenie młodym zawodnikom odpowiednich warunków do rozwijania swoich pasji i posiadanych umiejętności.

 

Kaleta Jerzy TS Pro-Familia Wojaszówka 4

5. Jerzy Kaleta (Towarzystwo Sportowe Pro-Familia Wojaszówka) - jest cenionym działaczem sportowym w gminie Wojaszówka, zaangażowanym w popularyzację i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także aktywnym propagatorem różnych form czynnego wypoczynku rodzinnego. Towarzystwo Sportowe Pro-Familia w Wojaszówce, którego jest prezesem organizuje corocznie dwie międzynarodowe imprezy sportowe, dofinansowane przez Ministerstwo Sportu oraz wspomagane przez starostwa w Krośnie i Strzyżowie oraz gminę Wojaszówka: w maju Międzynarodowy Rodzinny Turniej w tenisie stołowym, który odbywa się we Frysztaku, a w listopadzie - Międzynarodowy Rodzinny Turniej Niepodległości w piłce siatkowej rozgrywany w Przybówce, Niepli, Wojaszówce i w ostatnim roku w Ustrobnej. Jest również organizatorem Turnieju Młodych Talentów w tenisie stołowym, w którym mogą brać udział dzieci w wieku przedszkolnym. W Towarzystwie Sportowym Pro-Familia prężnie działa i odnosi duże sukcesy sekcja tenisa stołowego. Ma 59 lat.

 

Paszek Stanisław UKS TKKF MOSiR Dukla

6. Stanisław Paszek (UKS TKKF MOSiR Dukla) - prezes klubu tenisa stołowego zrzeszającego ponad 40 zawodników. W sezonie 2013/14 pierwsza drużyna UKS TKKF MOSiR Dukla zajęła 10. miejsce w II lidze. Twórca dwóch drużyn ligowych, propagator tenisa stołowego w gminie Dukla oraz organizator turniejów tenisa stołowego. Ma 58 lat.

 

Pinkowicz Jacek Iskra Iskrzynia

7. Jacek Pinkowicz (LKS Iskra Iskrzynia) - prowadzony przez niego klub w sezonie 2010/2011 zgłosił drużynę seniorów do rozgrywek, a w sezonie 2011/2012 także drużynę juniorów. W sezonie 2013/2014 drużyna seniorów awansowała do klasy B. Obecnie po pierwszej rundzie drużyna Iskry Iskrzynia jest liderem w B klasie. Bardzo oddany swojej pasji, związany z piłką nożną od dzieciństwa.

 

Rajchel Krzysztof Iwonka Iwonicz

8. Krzysztof Rajchel (Iwonka Iwonicz) - odd 2003 roku członek zarządu LKS Iwonka Iwonicz, w tym przez 7 lat pełnił funkcję prezesa. Stworzył podwaliny pod największe sukcesy sportowe w historii klubu, który od 4 lat zajmuje miejsca w czołowej trójce klasy okręgowej. Zaangażowany w działalność społeczną, organizację imprez sportowych i pracę na rzecz dzieci i młodzieży z Iwonicza. Wyróżniający się pracowitością, zaangażowaniem, bezinteresownością i kulturą osobistą. Ma 36 lat.

 

Serwa Tomasz LKS Błękitni Żeglce

9. Tomasz Serwa (Błękitni Żeglce) - prezes i wieloletni działacz klubu. W Błękitnych od czasu reaktywacji w 2001 roku, był jedną z kilku osób, dzięki której w Żeglcach odrodził się LKS. Od 2001 roku jest kierownikiem drużyny, a w 2012 roku został wybrany prezesem Błękitnych Żeglce. W czasie jego działania w Żeglcach ponownie powołano do istnienia sekcje tenisa stołowego (2004 rok), sekcje młodzieżowej piłki nożnej (2005 rok) oraz siatkówki (występy w Powiatowej Amatorskiej Lidze Siatkówki w sezonie 2013/2014). Jeden z organizatorów Gminnej Amatorskiej Ligi Siatkówki (2011 rok), a także organizator Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w latach 2005 - 2008, zrzeszającej drużyny z całego powiatu krośnieńskiego i nie tylko. Jest jedną z charakterystycznych i najbardziej rozpoznawalnych osób w gminnym sporcie. Ma 36 lat.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner