Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Podczas II sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego, która odbyła się 17 grudnia, radni wybrali pozostałych członków Zarządu Powiatu, których nie udało się wyłonić podczas pierwszej sesji.
Starosta Jan Juszczak zgłosił kandydaturę radnego Aleksandra Mercika na funkcję etatowego członka Zarządu i radnego Stanisława Józefczyka na członka Zarządu.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Skrutacyjna. W wyniku tajnego głosowania kandydaci zdobyli wymaganą większość głosów. Nowo wybrani członkowie Zarządu, Aleksander Mercik i Stanisław Józefczyk, podziękowali radnym za zaufanie oraz zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań aby współpraca z radnymi i w zarządzie układała się jak najlepiej.

zarząd V kadencjiZarząd Powiatu V kadencji w składzie: (od lewej) Stanisław Józefczyk - członek zarządu, Iwona Stefanik - członek zarządu, Starosta Krośnieński Jan Juszczak - przewodniczący zarządu, Wicestarosta Adolf Kasprzyk, Aleksander Mercik - etatowy członek zarządu

Starosta Jan Juszczak wręczył na ręce wicestarosty Adolfa Kasprzyka i radnego Daniela Piwowara porozumienie Radnych Powiatu Krośnieńskiego dotyczące współpracy na rzecz powiatu i jego mieszkańców.

porozumienie

Porozumienie podpisało 19 radnych: 10 radnych Klubu PSL, 2 radnych Platformy Samorządowej i 7 radnych Klubu PiS.
Radni w porozumieniu zadeklarowali ścisłą współpracę na rzecz rozwoju powiatu krośnieńskiego i dobra wspólnoty samorządowej w trakcie trwania kadencji 2014 – 2018.

W dalszej części sesji powołano komisje stałe Rady Powiatu i wybrano ich przewodniczących.
Komisja Rewizyjna:
Teresa Sirko – przewodnicząca, Daniel Piwowar - zastępca, Piotr Bril, Andrzej Guzik, Andrzej Krężałek, Jan Pelczar, Bogusław Zaforemski
Komisja Budżetu i Finansów:
Kazimierz Gładysz – przewodniczący, Andrzej Krężałek – zastępca, Piotr Bril,  Zenon Fedak, Teresa Sirko
Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki:
Daniel Piwowar – przewodniczący, Marek Aftanas – zastępca, Piotr Bril, Marian Janik, Stanisław Kenar
Komisja Zdrowia i Rodziny:
Dorota Tomasiewicz – przewodnicząca, Bogusław Zaforemski – zastępca, Jan Krygowski, Monika Subik,  Józef Turek
Komisja Transportu, Budownictwa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego:
Stanisław Kenar – przewodniczący, Marian Janik – zastępca, Zenon Fedak, Andrzej Guzik, Kazimierz Gładysz, Jan Pelczar, Daniel Piwowar
Komisja Rolnictwa, Leśnictwa, Geodezji i Gospodarki Wodnej:
Marian Pelczar – przewodniczący, Zenon Fedak – zastępca, Jan Krygowski, Teresa Sirko, Monika Subik
Komisja Rozwoju i Promocji Powiatu:
Monika Subik – przewodnicząca, Kazimierz Gładysz – zastępca, Andrzej Krężałek, Jan Krygowski, Dorota Tomasiewicz
Komisja Statutowa:
Marian Janik – przewodniczący, Marek Aftanas – zastępca, Marian Pelczar, Józef Turek, Bogusław Zaforemski
Na zakończenie ostatniej sesji w mijającym roku starosta Jan Juszczak podziękował za to, że wspólnie udało się dojść do porozumienia, które daje szansę dobrej współpracy i realizacji zadań, jakie stoją przed powiatem. - Dziękuję za to, że wspólnie dzisiaj pokazaliśmy, że można się porozumieć i dajemy dobry początek, ważnym rzeczom dla samorządu powiatu krośnieńskiego. Dzisiejszy dzień napawa mnie optymizmem i daje siłę i wiarę w to, że razem można wiele zrobić.

• Nasz powiat VII VIII 2018