Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju już od wielu lat współpracuje ze szkołą o profilu gastronomicznym w Prešovie na Słowacji. Sredná odborná škola obchodu a služieb w Prešovie jest głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego „SWEETCUP”, podczas którego uczniowie iwonickiego „Gastronomika” co roku z sukcesem prezentują swoje umiejętności cukiernicze.

W ramach współpracy, w dniach 1-3 grudnia 2014 r., delegacja ZSGH w Iwoniczu-Zdroju przebywała gościnnie w SOU na Słowacji. Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń i umiejętności w zawodach gastronomicznych.
W pierwszym dniu pobytu odbyły się wspólne zajęcia z carvingu.

Gastronomik owoce

Uczniowie zaprzyjaźnionych szkół tworzyli dzieła sztuki z owoców i warzyw. Natomiast podczas kolejnych dni wizyty poznali kuchnię żydowską oraz uczestniczyli w lekcji aranżacji.

banka

W trakcie pobytu nie zabrakło także aspektu turystycznego. Grupa uczniów wraz z nauczycielem zawodu zwiedziła w Koszycach piękny rynek wraz z jego podziemiami oraz czterogwiazdkowy hotel Double Tree by Hilton.
Dalsza współpraca będzie z pewnością kontynuowana.

• Nasz powiat VII VIII 2018