Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną  zorganizowało konkurs profilaktyczny tym razem na spot reklamowy pt. „Nie daj szansy AIDS”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 2 grudnia, w Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu z okazji obchodów Dnia Walki z HIV/AIDS.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego. Młodzież, wykorzystując nowoczesne techniki multimedialne przygotowała krótkie spoty reklamowe na temat HIV i AIDS, m.in. jak można zarazić się wirusem, jak uniknąć zakażenia czy też w jaki sposób wirus przenosi się z jednej osoby na drugą.

Podczas spotkania uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli wszystkie nagrodzone prace oraz wysłuchali prelekcji nawiązującej do tematu konkursu, który wygłosiła Anita Pelczar, kierownik sekcji oświaty i promocji zdrowia w Sanepidzie.

sesja-inauguracyjna-211 m

Atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Sanepid, wraz z gratulacjami wyróżnionym uczniom wręczała Ewa Szybieniecka, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie, wyrażając nadzieję, iż nasze wspólne działania prozdrowotne przyniosą wymierne efekty w zakresie kształtowania prawidłowych zachowań zdrowotnych młodzieży.

sesja-inauguracyjna-215 m

W części artystycznej wystąpiła uczennica jedlickiego liceum Gabriela Lipka.

Laureaci konkursu:

I m. – Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej: Karolina Rajnik, Aleksandra Gubała, Łukasz Rajchel

II m. – Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie – Technikum nr 7: Żaneta Jaśkowiec, Kinga Harsze

III m. – Zespół Szkół w Iwoniczu: Natalia Raś, Grzegorz Raś

• Nasz powiat VII VIII 2018