Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego, która odbyła się 13 listopada, radni wysłuchali sprawozdania z pracy Przewodniczącego Rady oraz informacji Starosty Krośnieńskiego z działalności Zarządu i realizacji uchwał. Ponadto zapoznali się ze sprawozdaniami z działalności komisji Rady Powiatu za 2014 rok.

ostatnia sesja radni

Następnie przyjęli uchwały między innymi w sprawach:
• powierzenia gminom Krościenko Wyżne i Korczyna prowadzenia zadań publicznych należących do Powiatu Krośnieńskiego, a polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych wraz z przylegającymi do nich chodnikami. Akcja związana z zimowym utrzymaniem dróg obowiązywać będzie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r.,
• utworzenia, wspólnie z innymi powiatami, Związku Powiatów Województwa Podkarpackiego, którego celem jest podjęcie działań zmierzających do realizacji projektu „e – Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Podkarpackiego”,
• uchwalenia rocznego Programu współpracy Powiatu Krośnieńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2015 r.
Kolejnym punktem obrad było podsumowanie działalności samorządu powiatu krośnieńskiego w IV kadencji.

ostatnia sesja wystąpienie

Starosta Jan Juszczak w swoim wystąpieniu przypomniał najważniejsze wydarzenia z ostatnich czterech lat. W tym czasie powiat realizował liczne zadania, podejmował wiele inicjatyw w różnych dziedzinach życia gospodarczego, społecznego, oświatowego i kulturalnego. Najbardziej newralgiczną sprawą dla władz samorządowych i mieszkańców jest infrastruktura drogowa. Powiat podejmował działania mające na celu poprawę jakości dróg, mostów, chodników, przeznaczając znaczne środki finansowe na ich zarządzanie, modernizację i remonty. Łącznie wydatki inwestycyjne na przestrzeni tych lat wyniosły ponad 55 mln zł. Powiat korzysta także z funduszy unijnych,  których w ciągu minionej kadencji udało się pozyskać ponad 21 mln zł z przeznaczeniem na przedsięwzięcia inwestycyjne i rozwój zasobów ludzkich. Ponadto samorząd aktywnie współpracuje z jednostkami administracyjnymi, samorządami gminnymi i partnerami zagranicznymi z państw ościennych. Władze powiatu dbały o wychowanie patriotyczne młodzieży, upowszechnianie kultury i troszczyły o dziedzictwo narodowe oraz promocję i ochronę zdrowia mieszkańców.
Kończąc swoje wystąpienie starosta Jan Juszczak podziękował radnym za dobrą współpracę i zrozumienie. Słowa podziękowania skierował pod adresem wójtów i burmistrzów za wspomaganie powiatu w realizacji tych zadań, których sam powiat często nie mógłby zrealizować oraz służb mundurowych. Podziękowania przekazał również kierownikom jednostek i placówek oświatowych oraz naczelnikom wydziałów w Starostwie Powiatowym za merytoryczne wsparcie dla Zarządu i Rady Powiatu.

ostatnia sesja dyrektorzy

Dalszy ciąg sesji upłynął pod znakiem wystąpień. Głos zabrali zaproszeni goście, wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, komendant PSP w Krośnie Krzysztof Korzec, komendant KMP w Krośnie Adam Pietrzkiewicz, prezes OSP Jan Kilar, dyrektorzy placówek oświatowych, którzy złożyli na ręce przewodniczącego Rady Andrzeja Krężałka i starosty Jana Juszczaka podziękowania za wsparcie, owocną współpracę oraz życzenia kolejnych sukcesów w pracy samorządowej i życiu prywatnym.

ostatnia sesja zarzadi

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg

• Nasz Powiat 6 2017