Powiat Krośnieński zakończył dwie inwestycje związane z budową chodników w Przybówce i Równem.

Pierwsza została zrealizowana przy drodze powiatowej Chrząstówka – Niepla – Przybówka.

W ramach zadania wybudowano chodnik na długości 153 mb z kostki brukowej wraz z kanalizacją deszczową oraz zamontowano barierki ochronne.

chodnik Przybówka

Budowa ciągu pieszego kosztowała ponad 108 tys. zł. Środki w całości pochodziły z budżetu powiatu.

Jest to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców wsi, bowiem chodnik prowadzi od drogi głównej do szkoły, w której uczą się dzieci i młodzież z siedmiu okolicznych miejscowości.

chodnik Przybówka barierka

Oficjalny odbiór odbył się 6 listopada br. z udziałem etatowego członka zarządu powiatu Jana Pelczara, radnego powiatu Andrzeja Dziugana, sołtysa Przybówki Tadeusza Stefanika, inspektora nadzoru oraz przedstawicieli wykonawcy, którym była firma Stan – Bruk z Krosna.

Kolejny nowy chodnik wybudowano w ciągu drogi powiatowej Równe – Lubatówka w miejscowości Równe . Zakres prac obejmował ułożenie chodnika z kostki brukowej na odcinku o długości 166 mb wraz z wykonaniem odwodnienia i budową wyniesionego przejścia dla pieszych. W odbiorze robót, który odbył się 12 listopada br., uczestniczyli: etatowy członek zarządu powiatu Jan Pelczar, zastępca burmistrza Dukli Andrzej Bytnar, sołtys wsi Mariusz Folcik , inspektor nadzoru i przedstawiciele wykonawcy zadania firmy Trans – Hand. Koszt zadania, w którym partycypowała gmina Dukla wyniósł ponad154 tys. zł.

• Nasz Powiat 6 2017