Starostwo Powiatowe w Krośnie przeprowadziło cykl spotkań poświęconych profilaktyce i promocji zdrowia. Akcja prowadzona jest w ramach przyjętego do realizacji przez Zarząd Powiatu Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim.

Ideą przedsięwzięcia jest zwiększanie świadomości zdrowotnej mieszkańców.
Spotkania zorganizowano w Klimkówce, Krościenku Wyżnym, Posadzie Dolnej, Łężanach i Króliku Polskim.

pierwsza pomoc młodzież

Tematyka obejmowała zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych, które szczegółowo omówił Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego z SPPR w Krośnie.
Życie przynosi nam różne nieszczęśliwe zdarzenia . Niestety codzienność pokazuje, że mało kto potrafi odpowiednio zachować się będąc świadkiem np. wypadku i udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Tymczasem ideą pierwszej pomocy jest natychmiastowe działanie. Niekiedy o życiu decydują minuty. O tym należy pamiętać. Dlatego tak ważna jest znajomość podstawowych zasad udzielania pomocy.

pierwsza pomoc na fantomie

Zainteresowanie tematem było bardzo duże. Podczas dyskusji,  uczestnicy chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z różnymi przypadkami medycznymi. Prowadzący odpowiadał na pytania dotyczące wypadków i zdarzeń losowych. Dzięki profesjonalnemu pokazowi każdy z uczestników mógł pogłębić swoją wiedzę, aby ewentualnie zdobyte informacje wykorzystać w życiu. Wszyscy obecni na spotkaniu otrzymali upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

• Nasz Powiat 6 2017