Ulica ta została przebudowana w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 - 2015”. Mimo, że ulica ta jest drogą powiatową - inwestorem oraz podmiotem wnioskującym o pomoc finansową w ramach w/w programu była gmina Korczyna.

Było to możliwe z uwagi na porozumienie zawarte jeszcze we wrześniu 2013 r. pomiędzy Powiatem Krośnieńskim a gminą Korczyna w sprawie powierzenia gminie zarządzania drogą powiatową.

Akacjowa Korczyna

Droga została przebudowana na odcinku 1416 m. Na tej długości położono nową nawierzchnię z masy bitumicznej. Dla zwiększenia płynności ruchu oraz poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w trakcie realizacji zadania zostały wykonane następujące roboty:

- poszerzono szerokość jezdni średnio o 75 cm,
- usunięto zakrzaczenia przydrożne powodujące ograniczenia widoczności,
- zlikwidowano niebezpieczne otoczenie drogi poprzez wykonanie barier stalowych, ochronnych na długości 72 mb oraz posadowiono balustrady stalowo-ocynkowane zabezpieczających ruch przy przejściu dla pieszych,
- wykonano pobocza o szerokości 75 cm,
- wykonano chodnik dla pieszych na długości 1185 m oraz przejścia dla pieszych,
- ustawiono 15 szt. pionowych znaków drogowych (zakazu i nakazu).

Koszt całkowity zadania wyniósł 1.066,2 tys. zł. Kwota dofinansowania stanowi 50% wartości całego zadania. Pozostałe 50% wspólnie pokryły ze swoich budżetów gmina Korczyna i Powiat Krośnieński.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01