Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

4 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowotnej.  Zaproszeni goście przybliżyli ideę programu profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Akcja skierowana była do pełnoletnich uczennic, nauczycieli i pracowników szkoły.

profilaktyka młodzież

Gościnnie w zajęciach uczestniczyły uczennice z Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu wraz z opiekunami. Program Profilaktyczny prowadziły: dr Karolina Syrek-Kaplita z Podkarpackiego Centrum Onkologii w Rzeszowie, natomiast Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyczny Raka Szyjki Macicy i Raka Piersi reprezentowała pani Emilia Obarzanek.
Dr Karolina Syrek-Kaplita w dwóch prezentacjach multimedialnych przedstawiła problematykę nowotworów złośliwych występujących u kobiet. Uczestnicy dowiedzieli się, że nieleczone nowotwory to częste przyczyny śmierci nawet młodych osób. Przedstawicielka Centrum Onkologii wyjaśniła kilka, często mylonych pojęć i stereotypów. Nie każdy nowotwór to rak. A rak to niekoniecznie wyrok.

profilaktyka fantom

Prelegentka przedstawiła możliwości wykrywania choroby, już we wczesnym jej stadium. Wszelkie niepokojące objawy powinny skutkować konsultacją z lekarzem.
Na koniec współprowadząca Emilia Obarzanek przeprowadziła dla uczestników zapowiadany quiz z nagrodami.
Nie ma wątpliwości, że takich akcji powinno być więcej, ponieważ są skuteczne. A my, dziewczyny, dbajmy o siebie, swoje siostry, córki, matki, babcie. ...
Pamiętajmy, życie jest bezcennym darem.

Barbara Ślączka i Lidia Jakieła

• nasz powiat lipiec sierpien 2018