Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie wzbogaciło się o nową karetkę na bazie Mercedesa Sprintera ze specjalistycznym wyposażeniem. Koszt całkowity ambulansu wyniósł ponad 390 tys. zł. Zakup został sfinansowany ze środków budżetu wojewody podkarpackiego i budżetu państwa. Dotację udało się pozyskać dzięki staraniom i wsparciu Zarządu Powiatu Krośnieńskiego.

karetka

- Samochód uzupełni tabor SPPR i będzie pełnić funkcję karetki reanimacyjnej. Jest to kolejny krok do podniesienia standardów w państwowym ratownictwie medycznym – podkreśla dyrektor Andrzej Jurczak.

karetka wyposażenie

Ambulans wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny i ratowniczy, który przyczyni się do wzrostu poziomu udzielania świadczeń poszkodowanym i chorym oraz poziomu bezpieczeństwa potencjalnych pacjentów.
SPPR posiada 7 zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM), w tym: 2 zespoły typu „S” – karetka specjalistyczna z lekarzami systemu PRM i 5 zespołów typu „P” – karetka podstawowa z pielęgniarkami i pielęgniarzami systemu PRM oraz ratownikami medycznymi. Zespoły zabezpieczają rejon powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01