Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW dniach 29 i 30 października 2014 roku pensjonat "Artis" w Moderówce gościł uczestników konferencji pod hasłem: „Efektywność kształcenia modułowego w zawodzie technik pojazdów samochodowych". Konferencje została zorganizowana w ramach prowadzanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie projektu pod nazwą: "Podkarpacie stawia na zawodowców".

W konferencji zorganizowanej w ramach projektu udział wzięli eksperci Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej z Warszawy oraz przedstawiciele Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy. Pojawili się również: Starosta Krośnieński, Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Kurator Oświaty, dyrektorzy i przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Jasła, Krosna i Jedlicza, a także przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, dyrektorzy, przedstawiciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła, Krosna i Jedlicza. Na konferencji nie zabrakło również uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Jedliczu.

 

konferencja dyrektor

 

Podczas dwudniowego spotkania prelegenci, którzy przybyli z całego województwa, omawiali  m.in. takie zagadnienia, jak: warunki efektywnego kształcenia, zapotrzebowanie na kwalifikacje na lokalnym rynku pracy, założenia nowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, plusy i minusy systemu kształcenia modułowego oraz przedmiotowego.
Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, który był jednym z organizatorów konferencji, w projekcie "Podkarpacie stawia na zawodowców" bierze udział od dwóch lat. Wsparcie finansowe, jakie szkoła otrzymała w ramach projektu to kwota ponad 737 000,00 zł.

 

konferencja maszyna

 

Szkoła realizuje dzięki temu szereg zadań podnoszących jakość kształcenia, wśród których wymienić należy przede wszystkim doposażanie w sprzęt pracowni elektromechanicznej, pracowni maszyn sterowanych numerycznie CNC oraz pracowni mechatronicznej. Ponadto, dla uczniów organizowane są kursy rozszerzające ich umiejętności, a także wyjazdy edukacyjne do firm, położonych na terenie całej Polski – Katowic, Warszawy czy Poznania, które pomogą im nabyć umiejętności, wiedzy i doświadczenia.  Do tych zadań zaliczyć można również udział w targach branżowych czy odbywanie staży zawodowych w firmach.
Organizatorami konferencji byli Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu  oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner