W dniach 29 i 30 października 2014 roku pensjonat "Artis" w Moderówce gościł uczestników konferencji pod hasłem: „Efektywność kształcenia modułowego w zawodzie technik pojazdów samochodowych". Konferencje została zorganizowana w ramach prowadzanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie projektu pod nazwą: "Podkarpacie stawia na zawodowców".

W konferencji zorganizowanej w ramach projektu udział wzięli eksperci Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej z Warszawy oraz przedstawiciele Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy. Pojawili się również: Starosta Krośnieński, Prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Kurator Oświaty, dyrektorzy i przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Jasła, Krosna i Jedlicza, a także przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, dyrektorzy, przedstawiciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła, Krosna i Jedlicza. Na konferencji nie zabrakło również uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Jedliczu.

konferencja dyrektor

Podczas dwudniowego spotkania prelegenci, którzy przybyli z całego województwa, omawiali  m.in. takie zagadnienia, jak: warunki efektywnego kształcenia, zapotrzebowanie na kwalifikacje na lokalnym rynku pracy, założenia nowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, plusy i minusy systemu kształcenia modułowego oraz przedmiotowego.
Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, który był jednym z organizatorów konferencji, w projekcie "Podkarpacie stawia na zawodowców" bierze udział od dwóch lat. Wsparcie finansowe, jakie szkoła otrzymała w ramach projektu to kwota ponad 737 000,00 zł.

konferencja maszyna

Szkoła realizuje dzięki temu szereg zadań podnoszących jakość kształcenia, wśród których wymienić należy przede wszystkim doposażanie w sprzęt pracowni elektromechanicznej, pracowni maszyn sterowanych numerycznie CNC oraz pracowni mechatronicznej. Ponadto, dla uczniów organizowane są kursy rozszerzające ich umiejętności, a także wyjazdy edukacyjne do firm, położonych na terenie całej Polski – Katowic, Warszawy czy Poznania, które pomogą im nabyć umiejętności, wiedzy i doświadczenia.  Do tych zadań zaliczyć można również udział w targach branżowych czy odbywanie staży zawodowych w firmach.
Organizatorami konferencji byli Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu  oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01