Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Znana jest już lista rankingowa projektów remontów i budowy dróg lokalnych w województwie podkarpackim  w ramach Wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Powołana przez wojewodę komisja oceniła wszystkie wnioski złożone przez samorządy.

Na liście rankingowej powiatów wysokie 5. i 11. miejsce zdobył Powiat Krośnieński, który złożył wnioski o dofinansowanie ze „schetynówki” dwóch inwestycji drogowych.
Pierwszy z wniosków, na kwotę 2 944 914 zł dotyczy przebudowy drogi powiatowej Krosno – Rogi – Iwonicz wraz z budową chodnika we Wrocance. Zakres prac przewidzianych do wykonania obejmuje m.in. położenie nowej nawierzchni bitumicznej na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości 2269 m. Szerokość jezdni po przebudowie będzie wynosić 5,5 m, powstaną dwustronne pobocza oraz chodnik o długości 1226 m. W obrębie przystanku autobusowego planowana jest budowa wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym.
Drugie zadanie obejmuje przebudowę drogi powiatowej Jedlicze – Dobieszyn – Krosno wraz z budową chodnika w Dobieszynie. Wartość inwestycji to kwota ponad 4 445 918 zł. W ramach zadania położona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna na odcinku 5375 m, poszerzona jezdnia do 5,5 m oraz dwustronne utwardzone pobocza. W planach jest także budowa chodnika na długości 980 m.
Teraz jest czas na składanie i rozpatrywanie odwołań, a ostatecznie listy zatwierdzi Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

• Nasz powiat VII VIII 2018