Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufanialogo sip

 

Powiat Krośnieński zakończył realizację projektu „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej (SIP) wspomagającego zarządzanie Powiatem Krośnieńskim”.

Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Krośnie, w dniu 29 października br., odbyła się konferencja podsumowująca, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich gmin z terenu powiatu, miasta Krosna oraz wykonawców projektu.

 

SIP konferencja sala

 

Spotkanie otworzył wicestarosta Andrzej Guzik, który w imieniu Zarządu Powiatu wyraził satysfakcję z wdrożenia systemu. – Jest to niezwykle cenne przedsięwzięcie zarówno dla nas tutaj obecnych jak i mieszkańców ziemi krośnieńskiej. Spośród dobrodziejstw, które oferuje system należy wymienić pięć portali tematycznych i czterdzieści baz danych, które stały się faktem i będziemy mogli do nich sięgać w naszej pracy merytorycznej. Będą mogli z nich korzystać także mieszkańcy, turyści oraz wszystkie osoby zainteresowane zgłębianiem tajników naszego pięknego regionu. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie wykonawców projektu, pracowników starostwa oraz urzędów gmin, które udostępniały dane, a teraz z pełną satysfakcją będą mogły w systemie uczestniczyć. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się realizować podobne projekty – podkreślił wicestarosta dziękując wszystkim, którzy uczestniczyli w realizacji projektu.
Głównym celem budowy SIP jest udostępnienie nowoczesnego, zintegrowanego systemu wspomagania zarządzania w powiecie krośnieńskim poprzez rozbudowę zasobów informacyjnych, informatycznych oraz technicznych.

 

SIP konferencja Kozłowski

 

O celach i rezultatach projektu mówił inspektor nadzoru Jacek Kozłowski.
Przedstawiciel firmy Geokart International Marcin Błaziak przedstawił zakres prac związanych z przystosowaniem baz danych Starostwa Powiatowego w Krośnie do potrzeb systemu.

 

SIP konferencja Łaguz

 

Dyrektor firmy Geomatyka – Kraków Jacek Łaguz zaprezentował uczestnikom spotkania szereg rozwiązań pozwalających na integrację zasobów Starostwa z nowym oprogramowaniem, wykonanym w ramach projektu. Z kolei Łukasz Łukasiewicz z firmy ISPiK omówił możliwości portali i aplikacji wykonanych w ramach SIP oraz korzyści płynące z systemu zarówno dla urzędników jak i użytkowników indywidualnych.Efektem realizacji projektu jest uruchomienie specjalistycznego systemu do gromadzenia, aktualizacji i dystrybucji danych przestrzennych. System skierowany jest zarówno do jednostek administracji publicznej jak i mieszkańców, którzy otrzymali – za pośrednictwem Internetu, szybki dostęp do obszernych i interesujących ich danych np. planów zagospodarowania przestrzennego, stanu własności gruntu, bazę obiektów topograficznych, granic i numerów działek, w dozwolonej prawem formie, a także zabytków, szkół, placówek kulturalnych. To daje łącznie ponad czterdzieści różnorodnych zbiorów danych przestrzennych, ewidencji oraz rejestrów publicznych.
Dzięki wdrożeniu SIP Powiat Krośnieński dołączył do nielicznej grupy samorządów, które doceniły zalety tego rodzaju rozwiązań w codziennej pracy urzędu. Z systemu mogą również korzystać jednostki organizacyjne powiatu, gminy, podmioty gospodarcze oraz instytucje współpracujące. Dostępność tak dużej liczby informacji w ramach jednego systemu przełoży się na poprawę zarządzania oraz jakość obsługi w wymienionych jednostkach.
Projekt realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.
Koszt całkowity zadania wyniósł blisko 2 mln 600 tys. zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi 85 procent wartości projektu.
Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się pod adresem: sip.powiat.krosno.pl

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner