Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Na zaproszenie samorządu XVII dzielnicy Budapesztu, w dniach 21 – 23 października br., delegacja powiatu krośnieńskiego, na czele ze starostą krośnieńskim Janem Juszczakiem, uczestniczyła w uroczystych obchodach Święta Republiki – w stolicy Węgier.

To święto narodowe obchodzone jest w rocznicę krwawo stłumionego Powstania Węgierskiego w 1956 r. Pamięć o tych tragicznych wydarzeniach jest nadal bardzo silna w świadomości Węgrów.

Węgry pomnikStarosta Krośnieński Jan Juszczak i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek złożyli kwiaty pod pomnikiem Ofiar Rewolucji

Z okazji 58 rocznicy tych wydarzeń delegacja naszego powiatu oddała hołd poległym i złożyła wieniec pod pomnikiem Ofiar Rewolucji.
W dniu 12 października na Węgrzech odbyły się wybory samorządowe. Delegacja powiatu miała zaszczyt wziąć udział w inauguracyjnej sesji nowo wybranej Rady i Burmistrza Rakosmente. Po zaprzysiężeniu władz XVII dzielnicy starosta Jan Juszczak złożył wszystkim radnym i burmistrzowi Levente Riz  gratulacje i życzenia owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Węgry grawerton

Starosta Krośnieński wręcza okolicznościowy grawerton od partnerskigo Powiatu Krośnieńskiego na ręce Burmistrza Levente Riza

• Nasz powiat VII VIII 2018