Na ostatniej sesji (21.10) Rada Powiatu przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację w 2015 roku inwestycji  drogowych współfinansowanych ze środków budżetu państwa w ramach Wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój i zabezpieczenie w budżecie powiatu na 2015 rok środków finansowych na pokrycie wkładu własnego w wysokości 50 procent wartości zadań.

Rada Powiatu schetynowka

W imieniu zarządu powiatu, projekt uchwały wraz z uzasadnieniem przedstawił radnym wicestarosta Andrzej Guzik. Pierwszy z wniosków, na kwotę 2 944 914 zł dotyczy przebudowy drogi powiatowej Krosno – Rogi – Iwonicz wraz z budową chodnika we Wrocance. Zakres prac przewidzianych do wykonania obejmuje m.in. położenie nowej nawierzchni bitumicznej na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości 2269 m. Szerokość jezdni po przebudowie będzie wynosić 5,5 m, powstaną dwustronne pobocza oraz chodnik o długości 1226 m. W obrębie przystanku autobusowego planowana jest budowa wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym.
Druga inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej Jedlicze – Dobieszyn – Krosno wraz z budową chodnika w Dobieszynie. Całkowita wartość to kwota ponad 4 445 918 zł. W ramach zadania m.in. położona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna na odcinku 5375 m, poszerzona zostanie jezdnia do 5,5 m oraz powstaną dwustronne utwardzone pobocza.  W planach jest także budowa chodnika na długości 980 m.
Władze powiatu czyniły starania, aby w tych działaniach uczestniczyły samorządy gminne, na terenie których będą realizowane wspomniane inwestycje. Zarówno przedstawiciele gminy Miejsce Piastowe jak i Jedlicze przyjęli stosowne uchwały i podpisali umowy partnerskie. Wicestarosta Andrzej Guzik wyraził uznanie dla postawy radnych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na oczekiwania mieszkańców Wrocanki i Dobieszyna. Podkreślił, że planowane inwestycje znacznie poprawią stan bezpieczeństwa oraz usprawnią komunikację w gminach Miejsce Piastowe i Jedlicze.
Do końca października br. właściwa komisja przedstawi wojewodzie listę rankingową pozytywnie zaopiniowanych wniosków, a następnie trafi ona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji celem zatwierdzenia.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01