Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W Zespole Szkół w Iwoniczu, 13 października, spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Wojewódzkiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież, aby dokonać sportowego podsumowania roku szkolnego 2013/2014.

- Realizacja kalendarza zawodów sportowych na poziomie powiatu w omawianym roku szkolnym przebiegła bez zakłóceń – podkreśliłaTeresa Mazurek z ZS w Iwoniczu. Łącznie odbyły się 46 imprezy o charakterze sportowym, w których uczestniczyło blisko 2500 dzieci i młodzieży.
Na 25 sklasyfikowanych powiatów, powiat krośnieński w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajął 11 miejsce, w Gimnazjadzie 12 miejsce, natomiast w Licealiadzie 9 miejsce.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

dzien edukacji i sportu igrzyska

I miejsce -  Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej. Szkoła reprezentowała powiat w czterech dyscyplinach, z których aż w trzech zdobyła złote medale. Łącznie uczniowie zdobyli 336 punktów, co dało 15 miejsce w województwie na 700 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce – SP w Lubatowej. Szkoła reprezentowała powiat w trójboju lekkoatletycznym, gimnastyce chłopców i sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Łącznie uczniowie szkoły uzyskali 200 punktów zajmując 37 miejsce w województwie.

III miejsce – SP w Jedliczu. Szkoła reprezentował powiat w indywidualnych biegach przełajowych, trójboju lekkoatletycznym dziewcząt, czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Łącznie uczniowie zdobyli 135 punktów i uplasowali się na 35 miejscu w województwie.

Gimnazjada:

dzien edukacji i sportu gimnazjada

I miejsce – Gimnazjum w Posadzie Górnej. Szkoła reprezentował powiat w koszykówce , badmintonie i piłce ręcznej dziewcząt oraz w indywidualnych biegach przełajowych. Największe osiągnięcie szkoły to brązowy medal w koszykówce dziewcząt. Uczniowie szkoły zdobyli ogółem 204 punkty zajmując 43 miejsce w województwie, na 462 sklasyfikowane szkoły.

II miejsce Gimnazjum w Lubatowej. Szkoła reprezentował powiat w sztafetowych biegach przełajowych, w indywidualnych biegach przełajowych, w gimnastyce dziewcząt i chłopców i piłce ręcznej chłopców. Największym osiągnięciem był brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców oraz czwarte miejsce w piłce ręcznej chłopców. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 202 punkty, gwarantując 44 miejsce w województwie.

III miejsce Gimnazjum w Jedliczu. Szkoła reprezentowała powiat w indywidualnych biegach przełajowych oraz koszykówce chłopców. Największym sukcesem było czwarte miejsce Wojciecha Gęsiaka w indywidualnych biegach przełajowych. Łącznie zdobyli 146 punktów, zajmując 69 miejsce w województwie.

Licealiada:

dzien edukacji i sportu licealiada

I miejsce Zespół Szkół w Iwoniczu. Szkoła reprezentował powiat w 13 dyscyplinach. Największe osiągnięcia uczniów to m.in.: srebrny medal Mirosława Pabisza w finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych, 4 miejsce w lidze lekkoatletycznej chłopców, 4 miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców, 5 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 565 punktów co dało bardzo wysokie 8 miejsce w województwie na 166 sklasyfikowanych szkół.

II miejsce Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Szkoła reprezentowała powiat w ośmiu dyscyplinach sportowych, uzyskując łącznie 227 punktów, dzięki czemu zajęła 43 w województwie.

III miejsce Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju. Szkoła startowała w zawodach powiatowych zajmując czołowe miejsca. Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 80 punktów co dało 89 miejsce w województwie.Podczas podsumowania roku szkolnego wyróżniono i nagrodzono najlepsze placówki. Dzięki postawie uczniów, którzy godnie reprezentowali swoje środowiska oraz pracy trenerów i nauczycieli powiat zajął wysokie lokaty w województwie.
Puchary i dyplomy najlepszym szkołom z terenu powiatu wręczali członkowie Zarządu Powiatu dyrektor Jan Pelczar, Stanisław Kenar i Marian Pelczar.
Spotkania z okazji Powiatowego Dnia Sportu stały się tradycją i na pewno będą kontynuowane.
W części artystycznej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Iwoniczu, który był gospodarzem uroczystości oraz kapela „50 plus” działająca przy GOK w Chorkówce.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018