Powiat Krośnieński od pięciu lat inicjuje obchody Dnia Papieskiego wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chorkówce, Forum Inicjatyw Społecznych ze Zręcina i Parafią św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Zręcinie.

W tym roku uroczystość odbyła się 12 października w kościele parafialnym w Zręcinie. W homilii ks. dr Wacław Socha przypomniał związki Jana Pawła II z regionem krośnieńskim.
Idea obchodzenia Dnia Papieskiego narodziła się w 1999 r. Od roku 2001 odbywa się zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

poczty

Druga część spotkania z udziałem zaproszonych gości – parlamentarzystów, przedstawicieli władz powiatu, gminy Chorkówka, radnych, dyrektorów szkół i ośrodków kultury, mieszkańców, młodzieży oraz pocztów sztandarowych, przebiegała w atmosferze radości i śpiewu.
Podczas uroczystości ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego o Janie Pawle II. Na konkurs, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wpłynęło 21 prac. Jury wybrało 9 najlepszych. Nagrody wraz z dyplomami wręczyli podczas uroczystego koncertu przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek i wiceprzewodniczący Rady Kazimierz Krężałek.

występ

W hołdzie św. Janowi Pawłowi II najpiękniejsze pieśni śpiewali laureaci konkursu powiatowego „Śpiewajmy Świętym”: Marlena Rygiel, Marlena Szmyd, Magdalena Niedziela, Katarzyna Makoś, Marek Casahauman, Dominika Twardzik, Gabriela Lipka.Laureaci konkursu:

Kat. gimnazja

laureaci gimnazja

Im. – Katarzyna Kochanek (Jedlicze)
II m. – Anita Musialik (Łęki Dukielskie)
III m. – Lidia Kasperkowicz (Posada Górna)
Wyróżnienia: Emilia Chmiel (Posada Górna), Oliwia Ziemiańska (Targowiska)

Kat. szkoły ponadgimnazjalne

laureaci średnie

I m. – Beata Łopatkiewicz (ZS Iwonicz)
II m. – Klaudia Swatek (ZSGH Iwonicz – Zdrój)