Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaDzień Edukacji to czas podziękowań, gratulacji i życzeń składanych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty.
Z tej okazji, 13 października, w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się uroczystości, które rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza – Zdroju.

 

 

dzien edukacji i sportu chór

 

Młodzi artyści przygotowali montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem pań: Jolanty Sałaty i Renaty Wojnowskiej – Rygiel.
Tradycyjnie podczas spotkania wręczono akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

 

dzien edukacji i sportu starosta

 

Po złożeniu ślubowania nauczyciele Joanna Półchłopek z ZS w Iwoniczu i Mariusz Rodzinka z ZS w Jedliczu odebrali awanse z rak starosty Jana Juszczaka. Od kilku lat przyznawane są nagrody Starosty Krośnieńskiego nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrody te są wyrazem uznania dla wiedzy, kwalifikacji, a także formą podziękowania za trud.

 

dzien edukacji i sportu z kwiatami

 

Nagrody, które wręczali przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek i starosta Jan Juszczak,  otrzymali: Marta Górka (LO Jedlicze), Maria Harłacz (ZS w Iwoniczu), Dorota Krzanowska (PPP w Miejscu Piastowym), Bożena Niziołek (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Iwona Sikorowicz (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Iwona Socha (PPP Nr 1 w Krośnie), Mariola Sowińska (ZS w Iwoniczu), Małgorzata Śliwka (DWD w Rymanowie – Zdroju), Grażyna Twardzik (ZS w Jedliczu), Krystyna Stachoń (PPP Nr 1 w Krośnie).

 

Święto Edukacji to dobry czas do uhonorowania wyróżniających się uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieńskiego. Starosta Krośnieński przyznał stypendia 77 uczniom, którzy w roku szkolnym 2013/2014 wykazali się wysokimi wynikami w nauce lub sporcie. Dyplomy wraz z życzeniami wręczali: wicestarosta Andrzej Guzik i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek.
Podsumowując uroczystość starosta Jan Juszczak złożył serdeczne życzenia zarówno nauczycielom, wychowawcom i uczniom. – W tym uroczystym dniu chciałoby się powiedzieć same dobre słowa i takie wobec Państwa kieruję – mówił starosta. Życzę aby ten dzień był dobrym impulsem dla wszystkich. Impulsem do tego aby doskonalić swoje umiejętności. Mam nadzieję, że dzisiejsze nagrody i stypendia dadzą Państwu siłę i wiarę, że warto, że trzeba i że można. Życzę również, by przyszłość dla Państwa pracujących w oświacie oraz dla uczniów była tylko pozytywna i tych zmian, które dotykają oświatę było coraz mniej.
Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli z okazji ich święta oraz organizatorów uroczystości przekazał poseł na Sejm Bogdan Rzońca. – W dniu Edukacji proszę przyjąć najlepsze życzenia, niech ten zawód dodaje sił i uskrzydla Was.
 To co się dzieje w powiecie krośnieńskim zasługuje na duże uznanie. To zapewne wynik pracy całego zespołu, powiat daje znakomity przykład jak organizować takie spotkania, uroczystości dla młodych utalentowanych ludzi – podkreślił poseł.

 

Stypendyści

 

dzien edukacji i sportu stypendysci1


Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen:
- Paulina Cichoń i Monika Machowska z ZS w Jedliczu,
- Milena Romańska z LO w Jedliczu,
- Jan Gajda, Anita Gutkowska i Kinga Kinel z ZS w Iwoniczu,
- Joanna Bober, Zofia Brzana, Bogumiła Herbut, Aneta Hunia, Małgorzata Kliczykowska, Szymon Kołodka, Agnieszka Szałankiewicz, Katarzyna Śnieżek z ZSGH w Iwoniczu Zdroju:
 

dzien edukacji i sportu stypendysci2


Uczniowie, którzy uzyskali wysoką średnią ocen:
- Kamila Maciejowska i Joanna Sajdak z ZS w Jedliczu,
- Justyna Krzysztyniak, Oliwia Wojnar i Aleksander Winiarski z LO w Jedliczu,
- Sabina Dąbek, Dominika Rząsa z ZS w Iwoniczu,
- Agata Bolanowska, Justyna Bożentka, Kinga Borek, Marzena Flejma, Karolina Krygowska, Ewelina Kwolek, Elżbieta Mazur, Iwona Pawłowska, Łukasz Pawlik, Karolina Potocka, Alicja Rygiel, Klaudia Swatek, Marek Tomoń, Jakub Turek, Diana Ulijaszyk, Anna Więch, Jadwiga Zima z ZSGH w Iwoniczu Zdroju

 

dzien edukacji i sportu stypendysci3


Stypendia za osiągnięcia w turniejach i olimpiadach:
- Mateusz Wójcik z ZS w Jedliczu,
- Aleksadra Bebło,  Karol Urbański i Patryk Zima z ZS w Iwoniczu,
- Dominika Baran, Michał Bąk, Justyna Duda, Kinga Gazda, Maciej Kandefer, Natalia Niedziela, Roksana Penar, Tomasz Szajna, Piotr Tomoń, Paweł Śnieżek z ZSGH w Iwoniczu Zdroju  

 

dzien edukacji i sportu stypendysci4

 

Najlepsze sportowe wyniki osiągnęli w ubiegłym roku:
- Jakub Czelny, Kamila Ginalska, Bartosz Ginalski, Kinga Rogala, Aleksandra Wójcik i Anita Zborowska z LO w Jedliczu
- Krystian Farbaniec, Patryk Gniady, Konrad Kijowski, Karol Małek, Kamil Kędzior, Gabriela Konik, Grzegorz Kostycz, Jakub Malawski, Gabriela Matyszczak, Agnieszka Sowula, Hubert Zaniewicz z ZS w Iwoniczu
- Gabriela Borkowska, Marek Głód, Beata Lipińska, Wojciech Łątka, Wojciech Olszewski, Norbert Pojnar, Grzegorz Półchłopek, Aneta Zima z ZSGH w Iwoniczu Zdroju

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner