Dzień Edukacji to czas podziękowań, gratulacji i życzeń składanych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty.
Z tej okazji, 13 października, w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się uroczystości, które rozpoczął program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich z Iwonicza – Zdroju.

dzien edukacji i sportu chór

Młodzi artyści przygotowali montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem pań: Jolanty Sałaty i Renaty Wojnowskiej – Rygiel.
Tradycyjnie podczas spotkania wręczono akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

dzien edukacji i sportu starosta

Po złożeniu ślubowania nauczyciele Joanna Półchłopek z ZS w Iwoniczu i Mariusz Rodzinka z ZS w Jedliczu odebrali awanse z rak starosty Jana Juszczaka. Od kilku lat przyznawane są nagrody Starosty Krośnieńskiego nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrody te są wyrazem uznania dla wiedzy, kwalifikacji, a także formą podziękowania za trud.

dzien edukacji i sportu z kwiatami

Nagrody, które wręczali przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek i starosta Jan Juszczak,  otrzymali: Marta Górka (LO Jedlicze), Maria Harłacz (ZS w Iwoniczu), Dorota Krzanowska (PPP w Miejscu Piastowym), Bożena Niziołek (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Iwona Sikorowicz (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju), Iwona Socha (PPP Nr 1 w Krośnie), Mariola Sowińska (ZS w Iwoniczu), Małgorzata Śliwka (DWD w Rymanowie – Zdroju), Grażyna Twardzik (ZS w Jedliczu), Krystyna Stachoń (PPP Nr 1 w Krośnie).

Święto Edukacji to dobry czas do uhonorowania wyróżniających się uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieńskiego. Starosta Krośnieński przyznał stypendia 77 uczniom, którzy w roku szkolnym 2013/2014 wykazali się wysokimi wynikami w nauce lub sporcie. Dyplomy wraz z życzeniami wręczali: wicestarosta Andrzej Guzik i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek.
Podsumowując uroczystość starosta Jan Juszczak złożył serdeczne życzenia zarówno nauczycielom, wychowawcom i uczniom. – W tym uroczystym dniu chciałoby się powiedzieć same dobre słowa i takie wobec Państwa kieruję – mówił starosta. Życzę aby ten dzień był dobrym impulsem dla wszystkich. Impulsem do tego aby doskonalić swoje umiejętności. Mam nadzieję, że dzisiejsze nagrody i stypendia dadzą Państwu siłę i wiarę, że warto, że trzeba i że można. Życzę również, by przyszłość dla Państwa pracujących w oświacie oraz dla uczniów była tylko pozytywna i tych zmian, które dotykają oświatę było coraz mniej.
Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli z okazji ich święta oraz organizatorów uroczystości przekazał poseł na Sejm Bogdan Rzońca. – W dniu Edukacji proszę przyjąć najlepsze życzenia, niech ten zawód dodaje sił i uskrzydla Was.
 To co się dzieje w powiecie krośnieńskim zasługuje na duże uznanie. To zapewne wynik pracy całego zespołu, powiat daje znakomity przykład jak organizować takie spotkania, uroczystości dla młodych utalentowanych ludzi – podkreślił poseł.

Stypendyści

dzien edukacji i sportu stypendysci1

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen:
- Paulina Cichoń i Monika Machowska z ZS w Jedliczu,
- Milena Romańska z LO w Jedliczu,
- Jan Gajda, Anita Gutkowska i Kinga Kinel z ZS w Iwoniczu,
- Joanna Bober, Zofia Brzana, Bogumiła Herbut, Aneta Hunia, Małgorzata Kliczykowska, Szymon Kołodka, Agnieszka Szałankiewicz, Katarzyna Śnieżek z ZSGH w Iwoniczu Zdroju:

dzien edukacji i sportu stypendysci2

Uczniowie, którzy uzyskali wysoką średnią ocen:
- Kamila Maciejowska i Joanna Sajdak z ZS w Jedliczu,
- Justyna Krzysztyniak, Oliwia Wojnar i Aleksander Winiarski z LO w Jedliczu,
- Sabina Dąbek, Dominika Rząsa z ZS w Iwoniczu,