Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Drużyna z Krościenka Wyżnego zwyciężyła w II Powiatowym Turnieju „Orlik” 2014 o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Drugie miejsce zdobył zespół z Dukli, a trzecie drużyna z Jaślisk. Zawody odbyły się 19 września br. na obiektach Zespołu Szkół w Iwoniczu. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn podzielonych na dwie grupy.

W grupie A rywalizowały  gimnazja:

Gimnazjum z Jaślisk 400

Gimnazjum z Jaślisk

Gimnazjum z Rogów 400

Gimnazjum z Rogów

Gimnazjum z Krościenka Wyżnego 400

Gimnazjum z Krościenka Wyżnego,

natomiast w grupie B znalazły się drużyny:

Gimnazjum z Iwonicza 400

Gimnazjum z Iwonicza

Gimnazjum z Dukli 400

Gimnazjum z Dukli

Gimnazjum z Klimkówki 400

Gimnazjum z Klimkówki.

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, w dwóch grupach, następnie grano półfinały oraz mecze finałowe. Walka była wyrównana, zawodnicy grali z pasją i poświęceniem. W finale zespół z Krościenka Wyżnego pokonał  Duklę 1 : 0.

gra

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy  Jaśliskami a Klimkówką padł wynik 8 : 0, a o piąte miejsce Rogi pokonały Iwonicz 10 : 3. Prowadzona była także klasyfikacja najlepszego strzelca oraz bramkarza turnieju. Najwięcej bramek zdobył zawodnik Gimnazjum z Krościenka Wyżnego Wojciech Frydrych, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Najlepszym bramkarzem uznano Patryka Mezglewskiego także zawodnika z Krościenka Wyżnego.
Zawody sędziowali: Robert Gorzynik-nauczyciel ZS Iwonicz oraz uczniowie tegoż Zespołu: Patryk Gniady III LO, Jakub Skopiński III LO, Kamil Kędzior II LO, Michał Huta II LO, Marcin Lenik I LO.
Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali wraz z gratulacjami wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar.

drużyna zwycieska

W zakończeniu uczestniczyli także dyrektorzy Zespołu Szkół w Iwoniczu Zbigniew Noga Krzyżanowski oraz Leszek Zajdel.

Wspolne

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół w Iwoniczu Teresa Mazurek, Katarzyna Gładysz, Robert Gorzynik, Paweł Kowalski oraz Marek Rygiel.
Po dekoracji zwycięzców Wicestarosta wraz z Dyrektorem szkoły zaprosili uczestników turnieju na ciepły poczęstunek.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania ZS w Iwoniczu gimnazjalistom. Uczniowie zapoznali się z bazą sportową szkoły. Wyniki turnieju:

Grupa A
Rogi - Jaśliska 2 : 4