Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Powiat Krośnieński realizuje oczekiwaną przez mieszkańców Targowisk inwestycję związaną z budową chodnika, położonego w ciągu drogi powiatowej Stacja Targowiska – Targowiska.

chodnik w Targowiskach praceMieszkańcy gminy Miejsce Piastowe z właścicielem FHU „Zalas”, która wygrała przetarg na budowę chodnika

Zakres prac obejmuje ułożenie chodnika z kostki brukowej na odcinku o długości 1220 m i szerokości 1,5 m oraz budowę kanalizacji.
- Budowa ciągu pieszego w tym newralgicznym miejscu w gminie była sprawa pilną. Decydując się na tę inwestycję kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i młodzieży, uczęszczających do szkół. Dodatkowo, w ramach prowadzonych prac, poprawione zostaną parametry techniczne jezdni – podkreśla wicestarosta Andrzej Guzik.
Wartość zadania wynosi 496 tys. zł. Środki w 100 procentach pochodzą z budżetu powiatu.

chodnik w Targowiskach rozmowa z mieszkańcamiWicestarosta Andrzej Guzik z mieszkańcami gminy: Janiną Dobrzańską, Wiesławem Habratem i Leszkiem Łubiarzem

- Dziękuję Zarządowi Powiatu za podjęcie ważnej inwestycji, która ma zasięg poza gminny. Mam nadzieję na kontynuację prac drogowych w nowej kadencji, bowiem budowa chodnika nie rozwiązuje problemów z infrastrukturą drogową nie tylko na terenie Targowisk, ale i całej gminy. Istnieje jeszcze szereg potrzeb do zrealizowania, które mogą być rozwiązane przy dobrej współpracy między samorządem powiatowym i gminnym – mówi Wiesław Habrat, mieszkaniec Zalesia.
Zakończenie inwestycji planowane jest na 15 października br.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018