Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaJak sprawdzić swojego przyszłego pracodawcę? Jakich pracowników poszukują w Unii Europejskiej? Gdzie szukać bezpiecznych ofert pracy? W jaki sposób przygotować się do wyjazdu za granicę? – Na te i wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciele instytucji – partnerzy kampanii „Nie bierz kota w worku. Sprawdź swojego przyszłego pracodawcę”.

 

WUP

 

Spotkanie otwarte, organizowane w ramach prowadzonej kampanii odbyło się w kilku miastach w regionie, między innymi w Krośnie przed budynkiem Starostwa Powiatowego. – Informacja to podstawa, dlatego poprzez różne formy staramy się dotrzeć z nią do mieszkańców Podkarpacia. A powód takich działań jest jeden. Zależy nam, aby mieszkańcy województwa, którzy decydują się opuścić nasz kraj w celu podjęcia pracy za granicą, sprawdzali oferty i szukali tylko bezpiecznej i legalnej pracy – zaznacza Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

 

ZUS


Podczas spotkania można było porozmawiać z doradcami EURES, pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a także z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ochotniczych Hufców Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz Podkarpackiej Policji.

 

Policja

 

Pracownicy instytucji udzielali informacji na temat zasad m.in. podejmowania bezpiecznej i legalnej pracy, transferu zasiłku dla osób bezrobotnych, naliczania przyszłej emerytury, czy rozliczania się z fiskusem.

 

PUP US

 

Wielu mieszkańców zainteresowanych było ofertami pracy w krajach UE i EOG. O bezpiecznych i legalnych ofertach pracy informowali pracownicy wojewódzkiego i powiatowego urzędu pracy oraz Ochotniczych Hufców Pracy.

 

OHP


Więcej informacji na temat zasad podejmowania legalnej i bezpiecznej pracy oraz różnorodnych form pomocy świadczonej przez partnerów kampanii można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, w zakładce „Praca za granicą – kampania informacyjna”.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner