Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Jak sprawdzić swojego przyszłego pracodawcę? Jakich pracowników poszukują w Unii Europejskiej? Gdzie szukać bezpiecznych ofert pracy? W jaki sposób przygotować się do wyjazdu za granicę? – Na te i wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciele instytucji – partnerzy kampanii „Nie bierz kota w worku. Sprawdź swojego przyszłego pracodawcę”.

WUP

Spotkanie otwarte, organizowane w ramach prowadzonej kampanii odbyło się w kilku miastach w regionie, między innymi w Krośnie przed budynkiem Starostwa Powiatowego. – Informacja to podstawa, dlatego poprzez różne formy staramy się dotrzeć z nią do mieszkańców Podkarpacia. A powód takich działań jest jeden. Zależy nam, aby mieszkańcy województwa, którzy decydują się opuścić nasz kraj w celu podjęcia pracy za granicą, sprawdzali oferty i szukali tylko bezpiecznej i legalnej pracy – zaznacza Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

ZUS

Podczas spotkania można było porozmawiać z doradcami EURES, pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a także z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ochotniczych Hufców Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz Podkarpackiej Policji.

Policja

Pracownicy instytucji udzielali informacji na temat zasad m.in. podejmowania bezpiecznej i legalnej pracy, transferu zasiłku dla osób bezrobotnych, naliczania przyszłej emerytury, czy rozliczania się z fiskusem.

PUP US

Wielu mieszkańców zainteresowanych było ofertami pracy w krajach UE i EOG. O bezpiecznych i legalnych ofertach pracy informowali pracownicy wojewódzkiego i powiatowego urzędu pracy oraz Ochotniczych Hufców Pracy.

OHP

Więcej informacji na temat zasad podejmowania legalnej i bezpiecznej pracy oraz różnorodnych form pomocy świadczonej przez partnerów kampanii można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, w zakładce „Praca za granicą – kampania informacyjna”.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018