Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W sobotę, 23 sierpnia br., w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się V Podkarpackie Wesele Bez Toastu. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli m. in.: Jan Juszczak Starosta Krośnieński, J.E. Ks. Abp Józef Michalik, Ks. Kazimierz Radzik Przełożony Generalny Zgromadzenia  Księży Michalitów, s. Natanaela Bednarczyk Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Michalitek.

Wesele bez toastu

Przedsięwzięcie odbywa się cyklicznie od pięciu lat i co roku gromadzi coraz większą liczbę uczestników. W tegorocznej edycji wzięło udział około 700 osób. W zdecydowanej większości były to całe rodziny z 70 różnych miejscowości Podkarpacia, odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. W bogatym programie każdy znalazł coś dla siebie. Rodzice wysłuchali 2 konferencji, świadectw, następnie wzięli udział w warsztatach pod hasłem: „Każde trudne małżeństwo jest do uratowania”. Dzieci spędziły czas pod opieką Sióstr Michalitek w Krainie Świętego Michała Archanioła. Program dla młodzieży obejmował specjalną konferencję oraz warsztaty dobrej zabawy.
Centralnym punktem spotkania była msza święta sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Stanisława Jamrozka. W homilii Ksiądz Biskup przypominał małżonkom: „Ta druga strona jest mi dana jako dar od Pana Boga. Jeśli będziemy o tym pamiętać, będziemy stawać się darem dla ukochanej osoby”. Po homilii małżonkowie odnowili przyrzeczenia złożone w dniu ślubu. Następnie Ksiądz Biskup udzielał rodzinom indywidualnego błogosławieństwa.
Po mszy św. uroczysty korowód weselny przemaszerował do Zespołu Szkół w Miejscu Piastowym na bezalkoholową biesiadę weselną. Zabawa trwała do białego rana.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018