Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania



W sobotę, 23 sierpnia br., w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się V Podkarpackie Wesele Bez Toastu. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli m. in.: Jan Juszczak Starosta Krośnieński, J.E. Ks. Abp Józef Michalik, Ks. Kazimierz Radzik Przełożony Generalny Zgromadzenia  Księży Michalitów, s. Natanaela Bednarczyk Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Michalitek.

 

Wesele bez toastu


Przedsięwzięcie odbywa się cyklicznie od pięciu lat i co roku gromadzi coraz większą liczbę uczestników. W tegorocznej edycji wzięło udział około 700 osób. W zdecydowanej większości były to całe rodziny z 70 różnych miejscowości Podkarpacia, odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. W bogatym programie każdy znalazł coś dla siebie. Rodzice wysłuchali 2 konferencji, świadectw, następnie wzięli udział w warsztatach pod hasłem: „Każde trudne małżeństwo jest do uratowania”. Dzieci spędziły czas pod opieką Sióstr Michalitek w Krainie Świętego Michała Archanioła. Program dla młodzieży obejmował specjalną konferencję oraz warsztaty dobrej zabawy.
Centralnym punktem spotkania była msza święta sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Stanisława Jamrozka. W homilii Ksiądz Biskup przypominał małżonkom: „Ta druga strona jest mi dana jako dar od Pana Boga. Jeśli będziemy o tym pamiętać, będziemy stawać się darem dla ukochanej osoby”. Po homilii małżonkowie odnowili przyrzeczenia złożone w dniu ślubu. Następnie Ksiądz Biskup udzielał rodzinom indywidualnego błogosławieństwa.
Po mszy św. uroczysty korowód weselny przemaszerował do Zespołu Szkół w Miejscu Piastowym na bezalkoholową biesiadę weselną. Zabawa trwała do białego rana.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner