Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

25 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa 60-lecia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Na uroczystość przybyło wielu gości i przyjaciół placówki.

Obchody Jubileuszu Domu Dziecka rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Jedliczu odprawioną przez ks. biskupa Adama Szala. Po mszy św. wszyscy uczestnicy pojechali do placówki, gdzie w parku przy budynku odbywały się dalsze uroczystości.

Jubleusz Domu Dziecka dyrektorka

W obchodach jubileuszowych uczestniczyli m.in.: Jego Ekselencja ks. biskup Adam Szal, ks. proboszcz parafii jedlickiej Stanisław Turoń, wicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik , starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Andrzej Guzik, Jan Pelczar - dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Zygarowicz burmistrz Gminy Jedlicze Piotr Rostek, sołtys wsi Długie Jan Skwara, Marta Motel przyjaciel i sponsor z Warszawy oraz przedstawiciele szkół, podmiotów współpracujących z Domem Dziecka, jednostek organizacyjnych powiatu krośnieńskiego oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili byli pracownicy Domu Dziecka. Z ciekawością i wzruszeniem zwiedzali dom i park, komplementowali zmiany. Z uśmiechem wspominali dawne czasy.

Jubleusz Domu Dziecka wszyscy

Nie zawiedli również byli wychowankowie placówki. Przybyli z różnych stron kraju - ze Szczecinka, Wrocławia, Katowic, Sanoka, Krosna i okolic oraz tutejsi, którzy tu się osiedlili, założyli rodziny i są sąsiadami placówki. To były bardzo wzruszające chwile.
Po oficjalnym przywitaniu gości, wysłuchano piosenki napisanej specjalnie na tę uroczystość przez Tomka - wychowanka placówki.
Następnie Pani Dyrektor przedstawiła historię placówki od chwili jej powstania do dnia dzisiejszego.
W dalszej części uroczystości głos zabrali goście.

Jubleusz Domu Dziecka władze

Starosta Jan Juszczak w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Powiat Krośnieński przywiązuje dużą wagę do placówek tego typu. Świadczy o tym fakt, że mamy w powiecie trzy rodzinne domy dziecka, Katolicką Placówkę wychowawczą "Nasz Dom" i Dom Dziecka w Długiem. Ze wzruszeniem wspominał swój pierwszy pobyt w tutejszej placówce, pierwszą wigilię w gronie wychowanków. Wyraził słowa uznania, wdzięczności i wsparcia dla pracowników i wychowanków, życzył dalszej owocnej pracy aby młodzi ludzie znajdowali opiekę i osiągali szczęście.
Dyrektor PCPR Agnieszka Zygarowicz odczytała postanowienie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który na wniosek Wojewody Podkarpackiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczył Bożenę Czaja, który wręczyła wicewojewoda Alicja Wosik.

Jubleusz Domu Dziecka dyrektorka z dyplomem

Bożena Czaja dziękując za wyróżnienie i docenienie jej pracy, podkreśliła zaangażowanie wszystkich pracowników, zaznaczyła, że ten medal to również ich zasługa, że docenia ich prace i dziękuje.
Głos zabrali również : Jan Pelczar w imieniu nieobecnego Posła na Sejm RP Piotra Babineza odczytał list gratulacyjny, Wojciech Tomkiewicz - radny Powiatu Krośnieńskiego, prezes TPD Marian Duda, Anna Chytła -Dyrektor Domu Dziecka w Sanoku w imieniu obecnych dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek.
Po oficjalnych wystąpieniach głos zabrały dzieci.

Jubleusz Domu Dziecka występ

Wychowankowie wraz z opiekunami przygotowali część artystyczną . Tomek, Karolina, Mariola, Julita zaśpiewali kilka piosenek, a grupa teatralna przedstawiła sztukę - " Do dyktanda trzeba dwojga"
Dzieci zebrały gromkie oklaski i słowa uznania ze strony gości.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018