Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania25 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa 60-lecia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Na uroczystość przybyło wielu gości i przyjaciół placówki.


Obchody Jubileuszu Domu Dziecka rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Jedliczu odprawioną przez ks. biskupa Adama Szala. Po mszy św. wszyscy uczestnicy pojechali do placówki, gdzie w parku przy budynku odbywały się dalsze uroczystości.

 

Jubleusz Domu Dziecka dyrektorka

 

W obchodach jubileuszowych uczestniczyli m.in.: Jego Ekselencja ks. biskup Adam Szal, ks. proboszcz parafii jedlickiej Stanisław Turoń, wicewojewoda podkarpacki Alicja Wosik , starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Andrzej Guzik, Jan Pelczar - dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Zygarowicz burmistrz Gminy Jedlicze Piotr Rostek, sołtys wsi Długie Jan Skwara, Marta Motel przyjaciel i sponsor z Warszawy oraz przedstawiciele szkół, podmiotów współpracujących z Domem Dziecka, jednostek organizacyjnych powiatu krośnieńskiego oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili byli pracownicy Domu Dziecka. Z ciekawością i wzruszeniem zwiedzali dom i park, komplementowali zmiany. Z uśmiechem wspominali dawne czasy.

 

Jubleusz Domu Dziecka wszyscy


Nie zawiedli również byli wychowankowie placówki. Przybyli z różnych stron kraju - ze Szczecinka, Wrocławia, Katowic, Sanoka, Krosna i okolic oraz tutejsi, którzy tu się osiedlili, założyli rodziny i są sąsiadami placówki. To były bardzo wzruszające chwile.
Po oficjalnym przywitaniu gości, wysłuchano piosenki napisanej specjalnie na tę uroczystość przez Tomka - wychowanka placówki.
Następnie Pani Dyrektor przedstawiła historię placówki od chwili jej powstania do dnia dzisiejszego.
W dalszej części uroczystości głos zabrali goście.

 

Jubleusz Domu Dziecka władze

 

Starosta Jan Juszczak w swoim wystąpieniu zaznaczył, że Powiat Krośnieński przywiązuje dużą wagę do placówek tego typu. Świadczy o tym fakt, że mamy w powiecie trzy rodzinne domy dziecka, Katolicką Placówkę wychowawczą "Nasz Dom" i Dom Dziecka w Długiem. Ze wzruszeniem wspominał swój pierwszy pobyt w tutejszej placówce, pierwszą wigilię w gronie wychowanków. Wyraził słowa uznania, wdzięczności i wsparcia dla pracowników i wychowanków, życzył dalszej owocnej pracy aby młodzi ludzie znajdowali opiekę i osiągali szczęście.
Dyrektor PCPR Agnieszka Zygarowicz odczytała postanowienie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który na wniosek Wojewody Podkarpackiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczył Bożenę Czaja, który wręczyła wicewojewoda Alicja Wosik.

 

Jubleusz Domu Dziecka dyrektorka z dyplomem


Bożena Czaja dziękując za wyróżnienie i docenienie jej pracy, podkreśliła zaangażowanie wszystkich pracowników, zaznaczyła, że ten medal to również ich zasługa, że docenia ich prace i dziękuje.
Głos zabrali również : Jan Pelczar w imieniu nieobecnego Posła na Sejm RP Piotra Babineza odczytał list gratulacyjny, Wojciech Tomkiewicz - radny Powiatu Krośnieńskiego, prezes TPD Marian Duda, Anna Chytła -Dyrektor Domu Dziecka w Sanoku w imieniu obecnych dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek.
Po oficjalnych wystąpieniach głos zabrały dzieci.

 

Jubleusz Domu Dziecka występ

 

Wychowankowie wraz z opiekunami przygotowali część artystyczną . Tomek, Karolina, Mariola, Julita zaśpiewali kilka piosenek, a grupa teatralna przedstawiła sztukę - " Do dyktanda trzeba dwojga"
Dzieci zebrały gromkie oklaski i słowa uznania ze strony gości.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner