W dniach 6- 7 czerwca 2014r. odbył się w Nawojowej finał centralny XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Organizatorem olimpiady na szczeblu centralnym był Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przy współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

Konkursowe zmagania odbyły się w 9 blokach tematycznych takich jak: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, leśnictwo oraz architektura krajobrazu, a w zmaganiach wzięło udział 228 uczniów z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach okręgowych.
Po bardzo dobrych wynikach na etapie okręgowym, w etapie centralnym szkoła z Iwonicza zaprezentowała sie równie dobrze.

Sukces w ZS w Iwoniczu

W bloku architektury krajobrazu po raz pierwszy zdobyto tytuł laureata. Dokonała tego uczennica Ewelina Machowska z klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu, dla której tytuł ten jest przepustką na wymarzone studia.
W bloku mechanizacja rolnictwa Radosław Słyś wywalczył tytuł finalisty.
Wart podkreślenia jest fakt, że uczniowie Zespołu Szkół z Iwonicza corocznie osiągają wysokie wyniki na tej olimpiadzie, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia zawodowego w tej szkole.

• Nasz Powiat 6 2017