Reprezentacja Zespołu Szkół w Iwoniczu w sztafecie 4x100m. dziewcząt po raz pierwszy wystąpiła w Mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się 15.06.2014 na stadionie uniwersyteckim w Łodzi.

Drużyna, której opiekunem był Paweł Kowalski wystąpiła w składzie: Karolina Wazowicz (III LO) , Agnieszka Sowula (II LO), Gabriela Matyszczak (II LO), Gabriela Konik (II LO). Zespół pomimo zmęczenia daleką podróżą i dużego stresu wynikającego z rangi zawodów, zmobilizował się, niespodziewanie przeszedł biegi eliminacyjne i zakwalifikował się do ścisłego finału.

Sukces w Łodzi

Radość wszystkich po ogłoszeniu oficjalnego składu biegu finałowego nie miała końca. Przyszedł czas na finał. Dziewczęta nie miały zbyt wiele czasu na fetowanie osiągniętego wyniku - musiały zebrać się do kolejnej walki.
W finale, zespół ponownie stanął na wysokości zadania i po znakomicie wykonanych zmianach zajął ostatecznie wysokie 6 miejsce w Polsce.

Gratulujemy znakomitego rezultatu i życzymy kolejnych sukcesów na arenach sportowych.

• Nasz Powiat 02 2018