Starostwo Powiatowe w Krośnie, po raz kolejny zorganizowało cykl spotkań dla mieszkańców powiatu z zakresu postępowania w nagłych przypadkach u dzieci i dorosłych. Podobnie jak w latach ubiegłych było to możliwe dzięki przyjęciu przez Zarząd Powiatu Planu Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2013 – 2014 „Życie mam tylko jedno".

Pokaz w LO widownia

Pierwszy pokaz odbył się dniu 12 czerwca br. w LO im. Marii Konopnickiej w Jedliczu. O przeprowadzenie pokazu zabiegała prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Jedliczu, Elżbieta Znój co spotkało się z pozytywną odpowiedzią starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka.

Pokaz w LO ratownik

Uczestnicy przedsięwzięcia uzyskali fachowe informacje dotyczące oceny stanu poszkodowanego, wezwania pomocy, oraz resuscytacji krążeniowo oddechowej dzieci i dorosłych według aktualnych wytycznych. Dowiedzieli się, jak postępować w przypadku zadławienia, drgawek, ataku serca, omdlenia. Dzielili się doświadczeniami oraz prowadzili dyskusje w cytowanym zakresie. Chętni mogli poćwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo – oddechową.

Pokaz w LO ratownik2

Spotkanie prowadził Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego z dużym doświadczeniem, pracownik krośnieńskiego Pogotowia. W przystępny sposób udzielił wszelkich porad i odpowiedzi na pytania uczestników
O kolejnych spotkaniach będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie internetowej powiatu.

• Nasz Powiat 6 2017