Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju to nie tylko znakomici kucharze, hotelarze, barmani i kelnerzy, ale również uzdolnieni sportowcy. W swoich wiosennych zmaganiach zaprezentowali wysoką formę reprezentując nasz powiat na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Gniewko

29-31 maja w Gnieźnie wzięli udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych o Randze Mistrzostw Polski. Po zaciętych meczach z udziałem 12 drużyn z całej Polski otrzymali puchar za zdobycie III miejsca i brązowe medale !!!. Drużyna w składzie: dwóch znakomitych napastników - Marek Tomoń i Łukasz Pawlik przy wsparciu Piotra Tomonia, Marka Głoda, Grzegorza Półchłopka, Wojciecha Łątki i Norberta Pojnara pokonała wiele faworyzowanych drużyn, ulegając w całym turnieju jedynie zawodnikom z Elbląga, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski. Ponadto Kapituła Trenerska i Sędziowska przyznała uczniowi ZSGH, Norbertowi Pojnarowi, tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju. Należy zaznaczyć, że w ramach spotkań integracyjnych między drużynami rozegrano rówież konkurs plastyczny pt. "Rozpoznaj piłkarza i zaprojektuj Jego koszulkę reprezentacyjną". Tutaj bezapelacyjnie ekipa „Gastronomika" była NAJLEPSZA otrzymując pierwszą nagrodę i monografie miasta Gniezna. Drużynę do zawodów przygotował i prowadził Wacław Filipowicz.

Rzeszów

Natomiast 5 czerwca w Rzeszowie drużyna lekkoatletyczna ZSGH wzięła udział w Karpackich Igrzyskach Lekkoatletycznych Szkolnictwa Specjalnego - III memoriał Ryszarda Peszko. Do zawodów przystąpiły reprezentacje Mielca, Rzeszowa, Frysztaka, Ropczyc, Leżajska, Lubaczowa, Preszova (Słowacja) oraz Iwonicza-Zdroju. Drużyna SOSW przy ZSGH spisała się na medal, a nawet więcej, bo na 7 medali – 4 złote, 1 srebrny i 2 brazowe. Najlepsi w swoich konkurencjach okazali się: Kinga Borek – I miejsce w pchnięciu kulą, Beata Lipińska – I miejsce w skoku w dal, Elżbieta Mazur – I miejsce w biegu na 800 metrów, Marek Tomoń – I miejsce w biegu na 1500 metrów. W skoku wzwyż Beata Lipińska zajęła miejsce II. Natomiast III miejsce wywalczyły: Aneta Zima w biegu na 400 metrów i Gabriela Borkowska w skoku w dal. Drużynę do zawodów przygotowali: Joanna Kasińska, Anna Leń i Wacław Filipowicz.

strongboy

Występem sportowym wartym zaznaczenia jest udział Uczniów „Gastronomika" w pięcioboju siłowym „STRONG BOY" w Krośnie. Jest to rywalizacja siłowa jedyna w swoim rodzaju, co czyni ją niewątpliwie imprezą godną uwagi.
Uczeń II klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, Wojtek Olszewski, zmagając się z ciężarem od 100-160 kg zdobył II miejsce i tym samym sprawił wielką satysfakcje swojemu opiekunowi, Wacławowi Filipowiczowi.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i czekamy na kolejne sportowe triumfy.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018