Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaOd dnia 2 czerwca most w Jedliczu nad rzeką Jasiołką zostanie wyłączony z ruchu. Planowany objazd będzie skierowany przez miejscowości Żarnowiec i Długie.

Nie tylko kierowców, ale i pieszych czekają utrudnienia. W celu zapewnienia bezpiecznego przejścia, zamontowana zostanie tymczasowa kładka dla pieszych obok remontowanego obiektu.
Przebudowa drewnianego mostu położonego w ciągu drogi powiatowej Szebnie – Tarnowiec – Jedlicze – Potok jest jedną z największych inwestycji zaplanowanych do realizacji w mijającej kadencji. Od wielu lat Zarząd Powiatu czynił starania o pozyskanie środków na jego modernizację. Nie było to łatwe z uwagi na rozmiar i koszt zadania. Blisko rok trwało kompletowanie dokumentacji technicznej wraz ze stosownymi pozwoleniami wodno – prawnymi i uzyskaniem decyzji środowiskowej. W tegorocznym budżecie zabezpieczona została odpowiednia kwota na sfinansowanie tej inwestycji, dzięki temu prace związane z przebudową obiektu mogły rozpocząć się już w maju.

 

most


Zakres robót obejmuje między innymi: całkowitą rozbiórkę przęseł mostu, przebudowę obiektu wraz z dojazdami, wymianę pomostu drewnianego na nowy stalowo – betonowy, poszerzenie korpusu drogowego, umocnienie koryta rzeki, budowę kanalizacji deszczowej i rowów.
- Wszystkich mieszkańców i użytkowników remontowanej drogi przepraszamy za czasowe utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności oraz zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące zmiany w organizacji ruchu – mówi starosta krośnieński Jan Juszczak.
Po przebudowie zmienią się parametry techniczne obiektu. Zwiększona zostanie nośność z 6 do 30 ton, zmianie ulegnie szerokość z 7,28 m do 11,68 m. Nieznacznie zwiększy się także długość z 87 m do 87,37 m.
Jest to bardzo ważny ciąg komunikacyjny, który łączy dwie gminy Jedlicze i Tarnowiec oraz dwa powiaty krośnieński i jasielski.
Koszt inwestycji wyniesie ponad 4 mln 394 tys. zł, przewidywane dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 2 mln 538 tys. zł.
Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu jest Budownictwo Komunikacyjne Walenty Kuśnierz z Nowego Sącza. Zakończenie inwestycji planowane jest na 15 grudnia 2014 r.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner