Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania „Mamo, tato...nie pal" to tytuł szóstej już edycji powiatowego konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 29 maja w Szkole Podstawowej w Wojaszówce z udziałem zaproszonych gości: wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, radny powiatu Andrzej Dziugan, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie, nauczycieli, rodziców oraz gospodarzy z dyrektor szkoły Ewą Górską.

 

konkurs Mamo Tato nie pal widownia


Ideą przedsięwzięcia, organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i krośnieński Sanepid, jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadamianie dzieciom i rodzicom jakie negatywne skutki niesie za sobą palenie tytoniu oraz kształtowanie już od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych.
Swoistym przesłaniem, wprowadzającym do tematu była część artystyczna w wykonaniu zespołu szkolnego „Wesołe nutki", pod kierunkiem Elizy Kłapkowskiej – Szuby.

konkurs Mamo Tato nie pal wszyscy

 

Na konkurs, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, wpłynęło 101 prac, wyłonionych z eliminacji szkolnych, z których każda placówka mogła wysłać maksymalnie trzy prace. Tak liczny udział dzieci i młodzieży bardzo cieszy organizatorów ze względu na ważną problematykę profilaktyki antynikotynowej.

 

konkurs Mamo Tato nie pal prace


Jury dokonało przeglądu i oceny wszystkich prac przyznając równorzędne nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

 

konkurs Mamo Tato nie pal nagrodzeni

 

Laureaci konkursu:
Przedszkolaki: Maja Rogala (Świerzowa Polska), Piotr Fiałkiewicz (Chorkówka), Nadia Szmyd (Krościenko Wyżne), Magdalena Drozd (Miejsce Piastowe), Hubert Michalski (Krosno)
Szkoły Podstawowe kl. I – III: Dominika Wiśniowska (Łęki Strzyżowskie), Jan Syrek (Wojaszówka), Weronika Kosiba (Wojaszówka), Wiktoria Feruś (Odrzykoń), Wioletta Sysoł (Piotrówka)
Szkoły Podstawowe kl. IV – VI: Mateusz Patlewicz (Jaśliska), Sabina Penar (Klimkówka), Julia Bożek (Potok), Wiktoria Dudek (Odrzykoń), Patryk Syrek (Piotrówka).

 

Zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczali radny powiatu Andrzej Dziugan i kierownik Sekcji Higieny Dzieci Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie Katarzyna Cetnarska.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner