„Mamo, tato...nie pal" to tytuł szóstej już edycji powiatowego konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 29 maja w Szkole Podstawowej w Wojaszówce z udziałem zaproszonych gości: wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, radny powiatu Andrzej Dziugan, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie, nauczycieli, rodziców oraz gospodarzy z dyrektor szkoły Ewą Górską.

konkurs Mamo Tato nie pal widownia

Ideą przedsięwzięcia, organizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i krośnieński Sanepid, jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadamianie dzieciom i rodzicom jakie negatywne skutki niesie za sobą palenie tytoniu oraz kształtowanie już od najmłodszych lat postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych.
Swoistym przesłaniem, wprowadzającym do tematu była część artystyczna w wykonaniu zespołu szkolnego „Wesołe nutki", pod kierunkiem Elizy Kłapkowskiej – Szuby.

konkurs Mamo Tato nie pal wszyscy

Na konkurs, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, wpłynęło 101 prac, wyłonionych z eliminacji szkolnych, z których każda placówka mogła wysłać maksymalnie trzy prace. Tak liczny udział dzieci i młodzieży bardzo cieszy organizatorów ze względu na ważną problematykę profilaktyki antynikotynowej.

konkurs Mamo Tato nie pal prace

Jury dokonało przeglądu i oceny wszystkich prac przyznając równorzędne nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

konkurs Mamo Tato nie pal nagrodzeni

Laureaci konkursu:
Przedszkolaki: Maja Rogala (Świerzowa Polska), Piotr Fiałkiewicz (Chorkówka), Nadia Szmyd (Krościenko Wyżne), Magdalena Drozd (Miejsce Piastowe), Hubert Michalski (Krosno)
Szkoły Podstawowe kl. I – III: Dominika Wiśniowska (Łęki Strzyżowskie), Jan Syrek (Wojaszówka), Weronika Kosiba (Wojaszówka), Wiktoria Feruś (Odrzykoń), Wioletta Sysoł (Piotrówka)
Szkoły Podstawowe kl. IV – VI: Mateusz Patlewicz (Jaśliska), Sabina Penar (Klimkówka), Julia Bożek (Potok), Wiktoria Dudek (Odrzykoń), Patryk Syrek (Piotrówka).

Zwycięzcom atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczali radny powiatu Andrzej Dziugan i kierownik Sekcji Higieny Dzieci Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie Katarzyna Cetnarska.

• Nasz Powiat 6 2017