Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufanialogo pokl

 

Powiat Krośnieński w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie od dwóch lat realizuje projekt pn. „Podkarpacie stawia na zawodowców", złożony w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Wsparciem objęte zostały szkoły prowadzące kształcenie zawodowe: Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół w Iwoniczu i Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju. Projekt szczególnie ukierunkowany jest na uczniów i nauczycieli. W placówkach realizowane są dodatkowe zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze ze szczególnym uwzględnieniem nauki języków obcych, matematyki, historii, literatury, kursy specjalistyczne m.in. komputerowego programowania, obsługi kasy fiskalnej, kursy CNC, spawania, kombajnisty, prawa jazdy kat. B, diagnostyki samochodowej, obsługi klimatyzacji, projektowania ogrodu, żywienia w agroturystyce, baristyczne, carvingu, zdobnictwa cukierniczego, barmańskie oraz prowadzenia małej firmy.

 

carving3

 

Do tej pory z kursów i szkoleń skorzystało 560 uczennic i uczniów. Z kolei nauczyciele korzystają z atrakcyjnych form doskonalenia zawodowego.

 

kurs obsługi wózków widłowych ZS Jedlicze


Dzięki oszczędnościom poprzetargowym w projekcie pojawiła się możliwość zorganizowania dodatkowych kursów, które zostaną przeprowadzone w ZS w Iwoniczu. Będą to kursy spawania i obsługi wózków widłowych dla 40 uczniów.
Dodatkowym atutem jest współpraca szkół z pracodawcami i instytucjami służąca podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczestników. Uczniowie biorą udział w spotkaniach grupowego oraz indywidualnego doradztwa zawodowego, uczestniczą w stażach i praktykach w zakładach pracy.

 

wyjazd edukacyjny do W-wy ZS Jedlicze

 

W chwili obecnej rozpoczynamy rekrutację do kolejnych wakacyjnych staży. Podczas minionych wakacji aż 127 uczniów skorzystało z tej formy zatrudnienia. Dzięki temu mogli zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, poznać środowisko swojego zawodu i otrzymać wynagrodzenie za pracę w formie stypendium stażowego.
- Dzięki udziałowi w projekcie szkoły na bieżąco są wyposażane w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, materiały dydaktyczne, programy i narzędzia efektywnego zarządzania placówką oświatową, które przyczynią się do poprawy jakości kształcenia. Projekt ten jest wielką szansą przede wszystkim dla uczniów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności zawodowe – podkreśla wicestarosta Andrzej Guzik.
We wszystkich szkołach powstały nowe lub zmodernizowano już istniejące pracownie zawodowe. W tym tygodniu taką nowoczesną pracownię elektromechaniczną samochodową, do nauki w zawodach technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i mechanik pojazdów samochodowych utworzono w ZS w Jedliczu. Pracownia została wyposażona w specjalistyczny sprzęt m.in. system diagnostyczny do mechatroniki, urządzenie do diagnostyki komputerowej, stół pobierczy do alternatorów i rozruszników, endoskop, programowalny komputer sterujący silnikiem, 10 multimetrów z okablowaniem, ploter, oscyloskop laboratoryjny, dwa stanowiska testowania sond na kwotę 70 tys. zł.
Całkowita wartość projektu wynosi 2.870.406 zł, z czego dofinansowanie to kwota ponad 2.479.889 zł. Projekt będzie realizowany do czerwca 2015 r.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner