Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu zdobyli I miejsce w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W rozegranym 17.05.2014r finale w Tarnobrzegu szkoła z Iwonicza okazała się najlepsza spośród wszystkich placówek wyłonionych w eliminacjach powiatowych.
Jest to już trzeci kolejny sukces uczniów tej szkoły w turnieju motoryzacyjnym. Poprzednio uczniowie okazali się najlepsi w finale wojewódzkim w roku 2012 i 2013.
Turniej składał się z kilku konkurencji, które obejmowały: rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji, wykonywanie zadania z przedlekarskiej pomocy medycznej, obsługi samochodu osobowego, jazdy sprawnościowej z „talerzem Stewarta". Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przeprowadzono jazdy sprawnościowej motorowerem.

Zdjęcie grupowe

Szkołę w turnieju reprezentowali:
Bartłomiej Mehal z kl. IV technikum architektury krajobrazu, Marcin Śliwa z kl. IV technikum pojazdów samochodowych, Patryk Zima z kl. II technikum pojazdów samochodowych.
Opiekunem i osobą przygotowującą uczniów do turnieju jest wicedyrektor Leszek Zajdel.
W klasyfikacji indywidualnej Marcin Śliwa zajął II miejsce, Bartłomiej Mehal III miejsce a Patryk Zima V miejsce.
Drużyna Zespołu Szkół w Iwoniczu – zwycięzca finału wojewódzkiego, będzie ponownie reprezentować województwo podkarpackie w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 13 – 14 czerwca w Poznaniu.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01