Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaLudzie kultury, działacze, twórcy ludowi spotkali się 22 maja, w sali teatralno – kinowej przy Ośrodku Kultury w Dukli, z okazji swojego święta.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury organizowany jest by uhonorować i pokazać animatorów, lokalnych artystów, którzy swoją pracą, pasją i zaangażowaniem upiększają nam codzienne życie, promują tradycje i kulturę regionu, dla których dbałość o dziedzictwo kulturowe jest sposobem na życie.
Przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. posłowie RP Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz, władze samorządowe Powiatu Krośnieńskiego z przewodniczącym Rady Andrzejem Krężałkiem i starostą Janem Juszczakiem, wójtowie, burmistrzowie, radni, dyrektorzy GOK-ów, przewodniczący i prezesi organizacji pozarządowych, przywitał Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy „Szarotki – Duklanie".

 

Szarotki


Dzień Działacza Kultury, to tradycyjnie już okazja do przyznania odznaczeń, dyplomów i ciepłych słów najbardziej zasłużonym. Specjalne nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury przyznał Starosta Krośnieński. Nagrody te wręczane są od kilku lat, w tym roku przyznano ich aż dziewięć.

 

Nargodzeni

 

Uhonorowani zostali:
Ewa Kaczmarska – Więckowska, Stanisław Zajdel, Jan Stachyrak, Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia, Chór „Cantate" z Iwonicza, Zespół Obrzędowy „Rymanowianie", Zespół Śpiewaczy „Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina" z Piotrówki. Nagrodę za całokształt działalności na rzecz kultury na wniosek Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych otrzymało Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi.

 

statuetka


Po raz trzeci, w dowód uznania za współpracę z Powiatem Krośnieńskim w dziedzinie kultury, starosta Jan Juszczak wręczył pamiątkową statuetkę z wizerunkiem Patrona Powiatu św. Józefa Sebastiana Pelczara, Bartłomiejowi Bykowskiemu, dyrektorowi GOK w Iwoniczu – Zdroju.

 

Odznaczeni

 

W tym roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał cztery odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej", które otrzymali: Stanisław Zajdel – cymbalista i akordeonista, Tadeusz Kiełbasiński – badacz i propagator kultury łemkowskiej, Jan Gajda – rzeźbiarz, Maciej Filar – kapelmistrz orkiestry, założyciel zespołu muzycznego Song.
Podsumowując spotkanie starosta Jan Juszczak złożył gratulacje i podziękował wszystkim wyróżnionym i odznaczonym za pracę i zaangażowanie na rzecz upowszechniania kultury.
W imieniu nagrodzonych i odznaczonych słowa podziękowania, za zauważenie i wyróżnienie, organizatorom uroczystości przekazała Ewa Kaczmarska – Więckowska.
Maria Przybylska, poetka z Rymanowa zadedykowała wszystkim ludziom kultury w dniu ich święta dwa wiersze ze swojego ostatniego tomiku.

 

występ

 

W części artystycznej wystąpili młodzi i bardzo utalentowani artyści z powiatu krośnieńskiego: Marlena Rygiel reprezentująca Studio Gama z Miejsca Piastowego, Aleksandra Dyl, której akompaniował Wojciech Buczyński i Gabriela Lipka uczennica LO w Jedliczu.

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner