Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński, zorganizowało Piknik Artystyczny „Żyj zdrowo i kolorowo".

Ideą imprezy, która jest adresowana do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, jest promowanie rodzinnych wartości, dobrych wzorców oraz zdrowego stylu życia. Piknik stanowi doskonałe połączenie zabawy z nauką i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodem jest udział w tegorocznej edycji blisko 600 uczestników.
Jednym z dwóch najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji było podsumowanie konkursu literackiego "Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota - samorząd" organizowanego w ramach Narodowego Dnia Życia i ogłoszenie wyników. Działania te wpisują się w przyjęty do realizacji Plan Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim.
Przewodniczący jury Andrzej Szwast oceniając konkurs podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się na ten trudny temat i pogratulował obywatelskiej odwagi.

Piknik Artystyczny konkurs

Nagrody laureatom wręczał wicestarosta Andrzej Guzik.
Od 2010 r. starosta krośnieński Jan Juszczak wspiera uzdolnionych uczniów przyznając stypendia tym, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i sporcie. Powiatowy Piknik jest okazją do uhonorowania najzdolniejszych i wyróżniających się młodych ludzi. Przekazując listy gratulacyjne starosta powiedział – Myślę, że ten dzień zostanie Wam w pamięci i będzie nie tylko dobrą zabawą , ale wyniesiecie z tego spotkania pewne korzyści i podejmiecie mądre wybory życiowe. Korzystajcie z tego co oferują nasze szkoły, ponieważ to co zaprezentują na scenie uczniowie to jest namiastka tego, co dzieje się w ciągu roku. Bo szkoła to nie tylko nauka, stres, ale także radosne chwile – zachęcał starosta. Chciałbym abyście ten dzisiejszy dzień przeżyli wesoło i aby Wasze przyszłe życie, tak jak hasło dzisiejszej imprezy, było zdrowe i kolorowe.

Piknik Artystyczny stypendia

Starosta Jan Juszczak przekazał również najlepsze życzenia i gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu literackiego i stypendystom.
Atmosferę dobrej zabawy zapewnili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Piknik Artystyczny polonez

Na scenie wystąpili: Zespół Tańca „Krakowiak" z ZS w Iwoniczu, Andżelika i Ada Bocheńskie oraz dziewczęta ze szkolnego koła teatralno – kabaretowego z ZS w Jedliczu.

Piknik Artystyczny musztra

Paradną musztrę zaprezentowały uczennice z LO w Jedliczu, a uczniowie z ZS w Iwoniczu przygotowali pokaz sztuk walki.

Piknik Artystyczny Widownia

Wszystkich zachwycił widowiskowy pokaz barmański w wykonaniu uczniów z ZSGH w Iwoniczu – Zdroju.
Przez cały czas trwania imprezy czynne były stoiska szkół między innymi: ZS w Iwoniczu, ZS w Jedliczu, LO w Jedliczu i ZSGH w Iwoniczu – Zdroju, na których nauczyciele wraz z uczniami prezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek.
Uczniowie mogli także skorzystać z porad pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych z Krosna i Miejsca Piastowego. Badania prowadzono pod kątem predyspozycji zawodowych. Mają one na celu umożliwić uczniom lepsze poznanie siebie i własnych predyspozycji i zainteresowań, a poprzez to zwiększenie świadomości i trafności przy podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział około stu uczniów, którym udzielano również indywidualne porady odnośnie wyboru dalszej drogi kształcenia.
Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać także z porad związanych z profilaktyką antynikotynową których udzielali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie. Na miejscu prowadzono także badania na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy.
Zwieńczeniem Pikniku była projekcja filmu „Niesamowity Spider – Man 2".

Laureaci konkursu literackiego:

I m. Aneta Klocek – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
II m. Martyna Gierlicka – Gimnazjum w Jedliczu
III m. Patryk Wojtowicz – Zespół Szkół w Węglówce – Gimnazjum w Węglówce

Karolina Stanisławska – Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu
Anna Jurczak – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
Magdalena Niemiec – Zespół Szkół Gimnazjum w Węglówce
Andrzej Józefczyk – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi
Wojciech Lipiński – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi

Lista stypendystów:

1. LO Jedlicze: Kamila Ginalska

2. ZS Jedlicze: Mateusz Wójtowicz