Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaJuż po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński, zorganizowało Piknik Artystyczny „Żyj zdrowo i kolorowo".

Ideą imprezy, która jest adresowana do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, jest promowanie rodzinnych wartości, dobrych wzorców oraz zdrowego stylu życia. Piknik stanowi doskonałe połączenie zabawy z nauką i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodem jest udział w tegorocznej edycji blisko 600 uczestników.
Jednym z dwóch najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji było podsumowanie konkursu literackiego "Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota - samorząd" organizowanego w ramach Narodowego Dnia Życia i ogłoszenie wyników. Działania te wpisują się w przyjęty do realizacji Plan Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim.
Przewodniczący jury Andrzej Szwast oceniając konkurs podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się na ten trudny temat i pogratulował obywatelskiej odwagi.

 

Piknik Artystyczny konkurs


Nagrody laureatom wręczał wicestarosta Andrzej Guzik.
Od 2010 r. starosta krośnieński Jan Juszczak wspiera uzdolnionych uczniów przyznając stypendia tym, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i sporcie. Powiatowy Piknik jest okazją do uhonorowania najzdolniejszych i wyróżniających się młodych ludzi. Przekazując listy gratulacyjne starosta powiedział – Myślę, że ten dzień zostanie Wam w pamięci i będzie nie tylko dobrą zabawą , ale wyniesiecie z tego spotkania pewne korzyści i podejmiecie mądre wybory życiowe. Korzystajcie z tego co oferują nasze szkoły, ponieważ to co zaprezentują na scenie uczniowie to jest namiastka tego, co dzieje się w ciągu roku. Bo szkoła to nie tylko nauka, stres, ale także radosne chwile – zachęcał starosta. Chciałbym abyście ten dzisiejszy dzień przeżyli wesoło i aby Wasze przyszłe życie, tak jak hasło dzisiejszej imprezy, było zdrowe i kolorowe.

 

Piknik Artystyczny stypendia


Starosta Jan Juszczak przekazał również najlepsze życzenia i gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu literackiego i stypendystom.
Atmosferę dobrej zabawy zapewnili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

 

Piknik Artystyczny polonez

 

Na scenie wystąpili: Zespół Tańca „Krakowiak" z ZS w Iwoniczu, Andżelika i Ada Bocheńskie oraz dziewczęta ze szkolnego koła teatralno – kabaretowego z ZS w Jedliczu.

 

Piknik Artystyczny musztra

 

Paradną musztrę zaprezentowały uczennice z LO w Jedliczu, a uczniowie z ZS w Iwoniczu przygotowali pokaz sztuk walki.

 

Piknik Artystyczny Widownia

 

Wszystkich zachwycił widowiskowy pokaz barmański w wykonaniu uczniów z ZSGH w Iwoniczu – Zdroju.
Przez cały czas trwania imprezy czynne były stoiska szkół między innymi: ZS w Iwoniczu, ZS w Jedliczu, LO w Jedliczu i ZSGH w Iwoniczu – Zdroju, na których nauczyciele wraz z uczniami prezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek.
Uczniowie mogli także skorzystać z porad pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych z Krosna i Miejsca Piastowego. Badania prowadzono pod kątem predyspozycji zawodowych. Mają one na celu umożliwić uczniom lepsze poznanie siebie i własnych predyspozycji i zainteresowań, a poprzez to zwiększenie świadomości i trafności przy podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział około stu uczniów, którym udzielano również indywidualne porady odnośnie wyboru dalszej drogi kształcenia.
Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać także z porad związanych z profilaktyką antynikotynową których udzielali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie. Na miejscu prowadzono także badania na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy.
Zwieńczeniem Pikniku była projekcja filmu „Niesamowity Spider – Man 2".


Laureaci konkursu literackiego:

I m. Aneta Klocek – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
II m. Martyna Gierlicka – Gimnazjum w Jedliczu
III m. Patryk Wojtowicz – Zespół Szkół w Węglówce – Gimnazjum w Węglówce

Wyróżnienia
Karolina Stanisławska – Gimnazjum Publiczne w Iwoniczu
Anna Jurczak – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie
Magdalena Niemiec – Zespół Szkół Gimnazjum w Węglówce
Andrzej Józefczyk – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi
Wojciech Lipiński – Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi


Lista stypendystów:

1. LO Jedlicze: Kamila Ginalska

2. ZS Jedlicze: Mateusz Wójtowicz

3. ZS Iwonicz: Patryk Gniady, Aneta Kleczyńska, Mirosław Pabisz, Karolina Wazowicz

4. ZSGH Iwonicz-Zdrój: Michał Bąk, Joanna Bober, Bogumiła Herbut, Maciej Kandefer, Łukasz Pawlik, Roksana Penar, Jakub Pernal, Tomasz Szajna, Agnieszka Szałankiewicz, Paweł Śnieżek

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner