Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania„Specyficzne potrzeby dzieci objętych pieczą zastępczą" to temat szkolenia, które odbyło się 14 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Krośnie.
Szkolenie zorganizowano na prośbę rodziców zastępczych z powiatu krośnieńskiego.

Zwrócono bowiem uwagę, iż wiedzę dotyczącą potrzeb dzieci z rodzin zastępczych, którą posiadają rodziny zastępcze, powinni także dysponować nauczyciele. Zarząd Powiatu pozytywnie zaopiniował prośbę rodziców, wychodząc z założenia, że nauczyciele, podobnie jak rodzice zastępczy czy pracownicy socjalni, powinni być kompetentni i przygotowani do pracy z dziećmi objętymi pieczą zastępczą.

 

szkolenie dla nauczycieli z pieczy zastępczej


Uczestników szkolenia przywitał starosta krośnieński Jan Juszczak, który podkreślił znaczenie współdziałania i współpracy między rodziną, szkołą, ale także innymi instytucjami zaangażowanymi w proces wychowania dzieci i młodzieży. - Tym bardziej istotne jest to, jeśli dotyczy osób pokrzywdzonych przez los – zaznaczył. W powiecie krośnieńskim jest około 150 dzieci objętych pieczą zastępczą, a zatem jest to też duże wyzwanie dla nauczycieli, wychowawców, stąd też okoliczność takiego szkolenia.

 

szkolenie dla nauczycieli z pieczy zastępczej prelegenci


Szkolenie prowadziła Karina Świątek – nauczyciel, pedagog, specjalista terapii pedagogicznej przy współpracy z Maciejem Jagieło – nauczycielem, wychowawcą. Prelegenci omówili zagadnienia dotyczące m.in. sposobów budowania poczucia własnej wartości , pracy zespołowej w celu osiągnięcia stabilizacji u dziecka, a także jaki wpływ na prawidłowy rozwój dziecka ma więź emocjonalna. Ponadto podzielili się własnymi doświadczeniami związanymi z wychowaniem dziecka w rodzinie zastępczej.

 

szkolenie dla nauczycieli z pieczy zastępczej sala


Temat uzupełniła Barbara Kielska – Bardanaszwili z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, przedstawiając informację odnośnie szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze, związanych z tym procedur, a także oceny funkcjonowania rodzin zastępczych i wychowanków przebywających w tych rodzinach.
Szkolenie zorganizowano w ramach przyjętego przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego Planu Edukacji Zdrowotnej na lata 2013 – 2014 „ Życie mam tylko jedno".

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner