„Skrzydełko, czy nóżka", czyli wariacje na temat drobiu – to temat inspirujący uczestników konkursu „NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE KUCHARZ" w ZSGH w 2014 r. Louis de Finnes (słynny francuski aktor komediowy) grający doskonale rolę krytyka kulinarnego byłby zachwycony aromatem, smakiem, nazwami potraw. Komisje konkursowe i wszyscy zaproszeni goście na pewno byli.

7 dwuosobowych zespołów wzięło udział w tegorocznym konkursie: SOSW Nr 1 w Przemyślu, ZS im. UNICEF w Rzeszowie, SOSW przy ZSGH w Iwoniczu-Zdroju, SOSW we Frysztaku, SOSW w Jarosławiu, SOSW w Grębowie, SOSW im. Królowej Jadwigi w Mielcu. Zawodnicy mieli 180 min na przygotowanie swoich specjałów. Dwie komisje, techniczna i degustacyjna (fachowo: organoleptyczna), złożone z nauczycieli zawodu i specjalistów kulinarnych, Marii Jasińskiej - kierownik żywienia Sanatorium „Piast", Jakuba Raka – mistrza cukierniczego, Jacka Świerka – specjalisty od carvingu, Jerzego Jakieły – szefa kuchni hotelu „Energetyk", czuwały nad przebiegiem prac i oceniały uczestników.

drużyna z ZSGH

I miejsce przypadło Kindze Borek i Piotrowi Tomoń z SOSW w Iwoniczu-Zdroju, II miejsce zajęły Marta Jakubas i Paulina Rabczak z SOSW Nr 1 w Przemyślu, a III – Klaudia i Natalia Różańska z ZS im. UNICEF w Rzeszowie.
Nagrodzone potrawy:

nagrodzona potrawa

I – Iwonicz-Zdrój - „Mozaikowe udko z sosem pomarańczowo-imbirowym w asyście kominków otulonych papierem ryżowym podane z pomidorami z pieca i sałatką koktajlową"
II – Przemyśl - „Duet z kaczki podany na karmelizowanych jabłkach w towarzystwie sakiewek z kaszy i konfitury z buraczków z nutą sosu pomarańczowego i owoców leśnych"
Zwycięzcy konkursu otrzymali wspaniałe praktyczne nagrody, a pozostali uczestnicy upominki. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowany przez SOSW w Iwoniczu-Zdroju pod patronatem Starosty Krośnieńskiego swoją obecnością uświetnili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krośnie, wicestarosta Andrzej Guzik, dyrektor – etatowy członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar - etatowy członek zarządu powiatu, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Teresa Kuźniar.
Wdzięczni jesteśmy wszystkim naszym darczyńcom. Gdyby nie pomoc materialna przyjaznych firm i instytucji, konkurs nie mógłby się odbyć w tak uroczystej i bogatej formie.
Za ogrom przygotowań, ciężkiej pracy, zapału, chęci, tak organizatorom, uczestnikom, sympatykom, patronom i sponsorom DZIĘKUJEMY! I zapraszamy do Iwonicza-Zdroju za rok!

• Nasz Powiat 6 2017