Już po raz jedenasty w Krośnie odbyły się Targi Edukacyjne, podczas których swoje stoiska prezentowały 24 szkoły ponadgimnazjalne.
Targi mają pomóc w podjęciu trudnej decyzji jaką jest wybór szkoły średniej.

Przez dwa dni gimnazjaliści klas III oraz rodzice mogli zdobyć wiedzę na temat kierunków kształcenia, warunków rekrutacji, a także dodatkowych zajęć i atmosferze panującej w danej placówce. Jak co roku zainteresowanie było bardzo duże.

targi edukacyjne 2014

Szacuje się, że stoiska odwiedziło blisko 2000 gimnazjalistów.
Na terenie powiatu krośnieńskiego każdego roku szkoły dostosowują swoją ofertę do zmieniającego się zapotrzebowania na rynku pracy i własnych możliwości w zakresie bazy i kadry.

targi edukacyjne 2014 LO Jedlicze

Na targach ofertę na rok szkolny 2014/2015 zaprezentowały m.in. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, oferujące kierunki: językowy, ogólny, wojskowy;

targi edukacyjne 2014 ZS w Jedliczu

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu kształcący w zawodach: technik mechatronik, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec, technik energetyk oraz na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej: ślusarz z uprawnieniami spawacza, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających CNC, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych;

targi edukacyjne 2014 Gastronomik

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju oferuje zawody: technik hotelarstwa, technologii żywności (z kwalifikacją cukiernika), kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, ZSZ – kucharz, piekarz, cukiernik; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy funkcjonujący w ramach ZSGH w Iwoniczu-Zdroju, kształci w zawodach: kucharz, cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, piekarz; Zespół Szkół w Iwoniczu oferuje kierunki: technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, informatyk, technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych, Liceum mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne i sportowym oraz ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych; Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu: proponuje naukę w Gimnazjum i ZSZ w zawodach: kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, piekarz.

Wszyscy zainteresowani otrzymali informatory dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015. Oferta edukacyjna szkół prowadzonych przez powiat dostępna jest także na naszej stronie internetowej: www.powiat.krosno.pl w menu Edukacja.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018