Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Eliminacje centralne olimpiady odbyły się w dniach 20-22 marca 2014 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie k. Kętrzyna w województwie warmińsko-mazurskim. Tematyką wiodącą XVIII edycji było „Żywienie u progu i schyłku życia".

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 6 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 52 uczestników z całej Polski reprezentujących różne typy szkół: licea ogólnokształcące, licea społeczne, licea akademickie, technika gastronomiczne. I etap eliminacji centralnych polegał na rozwiązaniu testu. Uczniowie z najlepszymi wynikami z testu przeszli do II etapu eliminacji, w którym, oprócz wiedzy na temat żywienia i żywności, musieli wykazać się umiejętnością sprawnego posługiwania się językiem polskim. Ostatecznie o wynikach konkursu zadecydowało wypracowanie na jeden z trzech podanych tematów.
Dodatkową atrakcją dla uczestników olimpiady była wycieczka autokarowa do Św.Lipki i Reszla oraz prezentacje i pokazy kulinarne potraw regionalnych Warmii i Mazur.

tomek-szajna

Tomasz Szajna, który dwukrotnie brał udział w olimpiadzie na etapie centralnym, otrzymał możliwość odbioru indeksu na wybraną przez niego uczelnię na takich kierunkach studiów, jak m.in. technologia żywności i żywienie człowieka, biotechnologia, dietetyka. Ponadto jest zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Ucznia mobilizowała do pracy i pomagała mu zgłębiać ciekawą, lecz niełatwą wiedzę na temat żywienia i żywności mgr inż. Iwona Sikorowicz.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018