Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaEliminacje centralne olimpiady odbyły się w dniach 20-22 marca 2014 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie k. Kętrzyna w województwie warmińsko-mazurskim. Tematyką wiodącą XVIII edycji było „Żywienie u progu i schyłku życia".

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 6 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 52 uczestników z całej Polski reprezentujących różne typy szkół: licea ogólnokształcące, licea społeczne, licea akademickie, technika gastronomiczne. I etap eliminacji centralnych polegał na rozwiązaniu testu. Uczniowie z najlepszymi wynikami z testu przeszli do II etapu eliminacji, w którym, oprócz wiedzy na temat żywienia i żywności, musieli wykazać się umiejętnością sprawnego posługiwania się językiem polskim. Ostatecznie o wynikach konkursu zadecydowało wypracowanie na jeden z trzech podanych tematów.
Dodatkową atrakcją dla uczestników olimpiady była wycieczka autokarowa do Św.Lipki i Reszla oraz prezentacje i pokazy kulinarne potraw regionalnych Warmii i Mazur.

 

tomek-szajna


Tomasz Szajna, który dwukrotnie brał udział w olimpiadzie na etapie centralnym, otrzymał możliwość odbioru indeksu na wybraną przez niego uczelnię na takich kierunkach studiów, jak m.in. technologia żywności i żywienie człowieka, biotechnologia, dietetyka. Ponadto jest zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Ucznia mobilizowała do pracy i pomagała mu zgłębiać ciekawą, lecz niełatwą wiedzę na temat żywienia i żywności mgr inż. Iwona Sikorowicz.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner