Ogólnopolski konkurs pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służy wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

policjant plakat

Celem konkursu jest:
• promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
• podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
• wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
• zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018