Dominika Baran i Kinga Gazda to najbardziej utytułowane uczestniczki XII Międzynarodowego Konkursu „Sweet Cup", który się dobył 21 lutego 2014 r. w Preszowie na Słowacji.
W konkrusie brali udział uczniowie z Czech, Ukrainy, Polski i Słowacji.

100 2351

I miejsce i złoty medal w kategorii kucharz wywalczyła DOMINIKA BARAN, zdobywając równocześnie tytuł w kategorii „Najlepszy zagraniczny uczestnik" za wspaniały deser „Malinowy miód".

100 2317

Pomysłowością i nowatorskimi technikami zaskoczyła wszystkich Kinga Gazda przygotowując tort pt. „Pomarańczowy orzech", dzięki któremu zdobyła tytuł w kategorii „Najbardziej kreatywny cukiernik". Gratulujemy Dominice i Kindze, obie są uczennicami klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych w ZSGH w Iwoniczu - Zdroju, a także nauczycielkom przygotowującym je do konkursu: Małgorzacie Buczek i Małgorzacie Zajdel.
Mamy nadzieję, że uczniowie klasy pierwszej: Karolina Potocka i Marcin Turek, którzy uczestniczyli w konkursie w charakterze obserwatora, w przyszłym roku, już jako uczestnicy, powtórzą sukcesy starszych koleżanek.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01