Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaRadni powiatu krośnieńskiego podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 20 lutego br. wysłuchali informacji na temat sytuacji na Ukrainie, którą przedstawiła Orysia Capiw, wiceprezes Polskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Borysławiu.

 

Orysia Capiw

 

Orysia Capiw z uwagą śledzi wydarzenia rozgrywające się na Ukrainie i z przerażeniem patrzy na kijowski Majdan. Podzieliła się spostrzeżeniami z pobytu w Kijowie gdzie była świadkiem dramatycznych scen. - Policja zachowuje się strasznie wobec ludzi. Na własne oczy widziałam rannych, zabandażowane głowy, to był przerażający widok – wspomina. Ludzie wspierają się w tych trudnych chwilach, pomagają sobie jak mogą. Zbierają pieniądze, leki, ciepłą odzież, aby wesprzeć protestujących. Niestety policja skutecznie utrudnia wszelkie próby pomocy, blokuje drogi, ludzie są zabierani prosto z ulicy, wyciągani z samochodów i słuch po nich ginie. Telefony są na podsłuchu, blokują wypłaty pensji, prowadzone są kontrole w domach, po których sporządza się fikcyjne protokoły, które są podstawą do aresztowania. -Jednak ludzie nie poddadzą się i dalej będą walczyć- mówi O. Capiw i przyznaje, że jest rozczarowana brakiem reakcji Europy i innych państw na rozgrywające się od kilku miesięcy wydarzenia na Ukrainie.
Po wysłuchaniu szczegółowej relacji, wicestarosta Andrzej Guzik w imieniu Zarządu Powiatu przedstawił projekt apelu na temat sytuacji na Ukrainie, który Rada Powiatu przyjęła przez aklamację.

 sesja 20 luty 2014Apel Rady Powiatu Krośnieńskiego

 

    Kierując się troską o zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Ukrainy, w tym Polakom mieszkającym na Ukrainie, Rada Powiatu Krośnieńskiego popiera działania konstytucyjnych organów władzy państwowej w Polsce mające na celu przywrócenie spokoju i zaprzestanie przelewu krwi na Ukrainie oraz apeluje o zintensyfikowanie tych starań na forum Unii Europejskiej.

    Polacy - z racji uwarunkowań historycznych, społecznych i geopolitycznych - mają prawo, a zarazem szczególny obowiązek występowania na forum międzynarodowym w obronie podstawowych praw i wolności, które w ostatnich miesiącach są brutalnie łamane na Ukrainie.

    Wierzymy, że nie jest jeszcze za późno, aby uchronić Ukrainę przed tragedią wojny domowej. Wymaga to jednak woli kompromisu po obydwu stronach konfliktu i zdecydowanej postawy społeczności międzynarodowej.

    Ukraińcy, Polacy i inne narodowości zamieszkujące to państwo, tak boleśnie doświadczone w przeszłości, zasługują na życie w warunkach bezpiecznego i demokratycznego państwa.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner