Na podstawie działań ujętych w Planie Edukacji Zdrowotnej w Powiecie Krośnieńskim na lata 2013 – 2014 „Życie mam tylko jedno", opracowano lokalny program promocji zdrowia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, pn.: „Drogowskazy".

Program ten powstał z inicjatywy wicestarosty Andrzeja Guzika i przeznaczony jest do realizacji w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Krośnieńskiego. Treści i forma zajęć grupowych będzie dostosowywana do odbiorców, ich możliwości i potrzeb.
Materiał przygotowany został w oparciu o potrzeby psychologiczne uczniów i diagnozę zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież we współczesnym świecie. Zajęcia przeprowadzą pedagodzy szkolni i pracownicy Poradni Psychogogiczno-Pedagogicznych z Miejsca Piastowego i nr 1 w Krośnie.

wykłady

program drogowskazyZajęcia w ZSGH w Iwoniczu-Zdroju

Projekt obejmie każdą pierwszą klasę, realizowany będzie w formie warsztatów psychoedukacyjnych. Program uczy młodzież zdrowego i mądrego stylu życia w oparciu o spójny system wartości. Wyposaża ją w najważniejsze umiejętności intra i interpersonalne. Weryfikuje lansowany przez media styl życia. Z kolei dla rodziców opracowano „Niezbędnik rodzica" zawierający adresy i numery telefonów instytucji, w których można uzyskać porady w zakresie: pomocy psychologicznej, medycznej, prawnej, materialnej oraz zakresu doradztwa zawodowego. Program realizowany jest w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych powiatu od 17 lutego do końca marca 2014 roku.
Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków budżetu Powiatu Krośnieńskiego.

• Nasz Powiat 02 2018