swiss

Zrealizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Beskid Niski" w Krośnie, której członkiem jest Powiat Krośnieński,  dofinansowany ze szwajcarsko-polskiego programu ALPY – KARPATOM projekt pt. „Turystyczne Podkarpackie – rozwój turystyki na Podkarpaciu poprzez stworzenie trasy narciarstwa biegowego oraz nordic walking w Rymanowie Zdroju" przyczynił się do wzbogacenia o nowy obiekt regionalnej bazy sportowo- rekreacyjnej.

trasa narciarska

5-kilometrowa wyznaczona, oznaczona i zabezpieczona pętla wiodąca z Wilczej Polany do Wołtuszowej służyć będzie przez cały rok amatorom narciarstwa biegowego (w okresie zimowym) i spacerów z kijkami nordic walking (w pozostałych porach roku) do indywidualnego i zbiorowego, zorganizowanego uprawiania tych dyscyplin wśród unikalnych krajobrazów obszaru objętego programem „Natura 2000".

tablica informacyjna

Właścicielem trasy usytuowanej na terenach Lasów Państwowych i gminy Rymanów jest LOT „Beskid Niski", a jej administratorem rymanowski samorząd.
Wszyscy zainteresowani z niecierpliwością oczekują nadejścia prawdziwej zimy, by móc oficjalnie otworzyć trasę i przekazać ją do użytku. Póki co warunki atmosferyczne sprzyjają spacerowiczom. Mamy jednakże nadzieję, że śnieg niebawem spadnie i można będzie kijki nordic walking zamienić na biegowe i spacerowe narty.
trzy herby

• Nasz Powiat 6 2017