Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Władze powiatu, radni oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie i jednostek organizacyjnych: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zarządu Dróg i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną „Szlachetna Paczka", aby wesprzeć jedną z potrzebujących rodzin z terenu powiatu krośnieńskiego.

Dzięki wrażliwości i otwartym sercom ofiarodawców udało się zebrać kwotę w wysokości ponad 2 420 zł, która zostanie przeznaczona na zakup agregatu prądotwórczego dla 1,5 rocznej Hani Szmyd z Woli Komborskiej.

Po przeprowadzeniu wywiadu przez wolontariuszy, okazało się, że rodzina Hani znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej, a dziewczynka cierpi na CCHS (zespół hipowentylacji), choroba objawia się tym, że kiedy zasypia przestaje oddychać i musi być podłączona do respiratora. Drugim schorzeniem, z którym się zmaga jest choroba Hirschsprunga – przez tę wadę Hania musiała mieć usunięte jelita, jest karmiona specjalną aparaturą i nigdy nie będzie mogła zjeść normalnego posiłku.
Sytuacja rodziny jest bardzo trudna. Najważniejszą potrzebą o jakiej marzy mama Hani jest agregat prądotwórczy, który ma za zadanie podtrzymywać oddech dziewczynki podczas snu, w przypadku przerw w dostawie prądu, które na tym terenie występują często.

Szlachetna Paczka 2014

- Cieszę się, że taka inicjatywa powstała w naszym regionie i mogliśmy pomóc. Jest to cenna i potrzebna akcja, która odpowiada na konkretne potrzeby i sprawia radość obdarowywanej rodzinie- powiedział starosta krośnieński Jan Juszczak, wręczając przekaz pieniężny liderce regionu Katarzynie Kozdrój i zapewnił, że w przyszłym roku powiat ponownie przystąpi do tej szlachetnej akcji. -Bardzo dziękuję za okazane dobro. Na pewno te pieniądze przydadzą się małej Hani. Juz wkrótce sfinalizujemy zakup agregatu – zapewniła wolontariuszka. Mamy nadzieję, że sytuacja Hani poprawi się i dziewczynka będzie mogła w miarę normalnie funkcjonować.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018