Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaWładze powiatu, radni oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie i jednostek organizacyjnych: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zarządu Dróg i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną „Szlachetna Paczka", aby wesprzeć jedną z potrzebujących rodzin z terenu powiatu krośnieńskiego.

Dzięki wrażliwości i otwartym sercom ofiarodawców udało się zebrać kwotę w wysokości ponad 2 420 zł, która zostanie przeznaczona na zakup agregatu prądotwórczego dla 1,5 rocznej Hani Szmyd z Woli Komborskiej.

Po przeprowadzeniu wywiadu przez wolontariuszy, okazało się, że rodzina Hani znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej, a dziewczynka cierpi na CCHS (zespół hipowentylacji), choroba objawia się tym, że kiedy zasypia przestaje oddychać i musi być podłączona do respiratora. Drugim schorzeniem, z którym się zmaga jest choroba Hirschsprunga – przez tę wadę Hania musiała mieć usunięte jelita, jest karmiona specjalną aparaturą i nigdy nie będzie mogła zjeść normalnego posiłku.
Sytuacja rodziny jest bardzo trudna. Najważniejszą potrzebą o jakiej marzy mama Hani jest agregat prądotwórczy, który ma za zadanie podtrzymywać oddech dziewczynki podczas snu, w przypadku przerw w dostawie prądu, które na tym terenie występują często.

 

Szlachetna Paczka 2014


- Cieszę się, że taka inicjatywa powstała w naszym regionie i mogliśmy pomóc. Jest to cenna i potrzebna akcja, która odpowiada na konkretne potrzeby i sprawia radość obdarowywanej rodzinie- powiedział starosta krośnieński Jan Juszczak, wręczając przekaz pieniężny liderce regionu Katarzynie Kozdrój i zapewnił, że w przyszłym roku powiat ponownie przystąpi do tej szlachetnej akcji. -Bardzo dziękuję za okazane dobro. Na pewno te pieniądze przydadzą się małej Hani. Juz wkrótce sfinalizujemy zakup agregatu – zapewniła wolontariuszka. Mamy nadzieję, że sytuacja Hani poprawi się i dziewczynka będzie mogła w miarę normalnie funkcjonować.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner