Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW kościele parafialnym pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Głowience, 12 stycznia 2014 r., zakończył się Powiatowy Festiwal Świąt Bożego Narodzenia.
Ostatnim elementem festiwalu, który zagościł w kalendarzu imprez powiatu, był koncert kolęd i pastorałek „Hej kolęda, kolęda...", który należy do najbarwniejszych wydarzeń okresu świąteczno – noworocznego.

 

 

Koncert Koled Glowienka zbiorowe


Na koncert przybyli m.in. starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Andrzej Guzik, radni powiatu Marian Pelczar- członek Zarządu, Teresa Sirko, sekretarz powiatu Zdzisława Żywiec, o. Jarosław Karaś, o. Janusz Nowak oraz mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe.
Podczas koncertu wystąpiły trzy chóry : „Laudis" z Lubatówki, „Echo" z Krosna i „Karmel" ze Słowacji, które zaśpiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

 

Koncert Koled Glowienka Laudis


Jako pierwszy zaprezentował się chór „Laudis". Chór powstał w maju 2012 r. przy parafii pw. NMP Matki Kościoła w Lubatówce. Ma na swoim koncie występy w Krośnie, Rogach, Radiu Fara oraz Międzynarodowym Przeglądzie Chórów w Dukli. Dyrygentem, aranżerem i opiekunem chóru jest Janusz Ziomek.

 

Koncert Koled Glowienka Echo


Następnie wystąpił chór mieszany „Echo" działający przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Na scenie występuje ponad 65 lat. W swoim repertuarze ma szeroki wybór pieśni religijnych, świeckich, patriotycznych, a także ludowych. Prezesem chóru jest Danuta Chochołek, a dyrygentem Mariola Rybczak.

 

Koncert Koled Glowienka Karmel


Koncert zakończył występ słowackiego chóru „Karmel". Chór powstał 36 lat temu, założył go obecny dyrygent Andrzej Nabożny. W swoim repertuarze ma blisko 100 utworów. Śpiewa głównie pieśni kościelne, ale także narodowe i ludowe. Nagrody w postaci stroików na ręce dyrygentów chórów przekazali starosta Jan Juszczak, wicestarosta Andrzej Guzik i sołtys Głowienki Teresa Sirko.

 

Koncert Koled Glowienka nagrodzeni


Dziękując za wspaniałą ucztę duchową i artystyczne doznania starosta Jan Juszczak powiedział: Słuchając tych kolęd i pastorałek chciałoby się powiedzieć „chwilo trwaj". Cały świat chrześcijański w czas Bożego Narodzenia śpiewa kolędy. Jestem pewny, że żaden kraj na świecie nie ma w swoich zasobach tak bogatego zbioru kolęd i pastorałek, jak w naszej ojczyźnie. Stąd Powiat Krośnieński od kilku lat stara się, aby ten piękny czas dla każdego z nas, dla naszych rodzin, przedłużyć w różnych lokalnych wspólnotach, radując się tym okresem – przyznał starosta. Dziękuję gospodarzom za przyjęcie i za Państwa obecność. Chciałbym do podziękowań dołączyć życzenia, aby ten czas Bożego przyjścia na ziemię rozciągnął się na cały 2014 rok i sprawił, by każdy z nas był lepszy i świat, który nas otacza był lepszy, piękniejszy i życzliwszy.
Spotkanie zakończyło się wspólną kolędą „Wśród nocnej ciszy".

Organizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Krośnie, Rada Parafialna i Rada Sołecka na czele z sołtys Głowienki Teresą Sirko.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner